GP 250 - 2. kvalifikace

Randy de Puniet vítězem kvalifikace třídy 250 ccm, Jakub Smrž se o další místo propadl, Jaroslav Huleš do druhé kvalifikace pro zlomeninu ruky z ranního tréninku nenastoupil.

GP 250 - 2. kvalifikace
Třídu 250 ccm nemohu začít jinak než špatnou zprávou pro české barvy. V ranním volném tréninku havaroval v první, rychlé sekci okruhu Mugello náš Jaroslav Huleš. Ošklivý pád, který jezdec sám popisovat moc nechtěl, když řekl pouze, že stačil jen natáhnout ruce před sebe, byl zřejmě zapříčiněn zadřeným motorem (píst?). Jarda si při tomto pádu bohužel zlomil předloktí své ruky a je minimálně na italskou a katalánskou Grand Prix odstavený. Pokud by vše šlo velice rychle a dobře, mohli bychom vidět Jardu Huleše s nějakou speciální bandáží třeba již v Assenu, který se jede čtrnáct dnů po Grand Prix Catalunye v Montmelo.
O vítězi kvalifikace třídy 250 ccm se rozhodlo pět minut před jejím vypršením, kdy skvělým časem 1:53,586 šel do vedení Randy de Puniet, který toto své vedení již uhájil až do konce kvalifikační doby. Na druhém místě se tak umístnil o 0,246 sekundy Manuel Poggiali a na třetím Fonsi Nieto. První řadu poté doplní ještě Franco Battaini.
Na dalších místech se umístnil Toni Elías, který společně se svým týmovým kolegou Fonsi Nietem byli zároveň jediný jezdci první desítky, kteří dnes nedokázali zlepšit své včerejší kvalifikační maxima. Šesté místo poté obsadil Roberto Rolfo před sedmým Sebastianem Portem, osmým Sylvainem Guintolim a devátým Naoki Matsudem. Desítku nejlepších uzavřel Erwan Nigon.
Náš Jakub Smrž se sice o několik desetinek zlepšil, protože nejbližší jezdec předním má však dostatečný náskok, nebyl z toho nakonec postup kupředu, a protože se naopak zrychlil ještě i Eric Bataille, propadl se Kuba o další místečko. Představa, že je Jakub pomalejší o více jak jednu sekundu než Chaz Davies mě opravdu zaráží.
Jarda Huleš do kvalifikace pochopitelně již nezasáhnul.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist