GP 250 - 1. kvalifikace

Randy De Puniet zvítězil v úvodním dějství kvalifikace. Jakub Smrž po havárii na dvacáté pozici, ovšem s minimálním odstupem od první patnáctky.

Z vítězství v první kvalifikace třídy 250 ccm se radoval Randy De Puniet (1:26,122), který na druhé místo odsunul Roberto Rolfa (+0,312) a na třetí Franco Battainiho (+0,315). Čtvrté místo obsadil Sebastian Porto před pátým Manuelem Poggialim a šestým Sylvainem Guintolim. Ze sedmého místa mohl být spokojený Naoki Matsudo a z osmého naopak nespokojený Fonsi Nieto. Desítku doplnil ještě devátý Toni Elías a desátý Anthony West.
Náš Jakub Smrž začal ve velkém stylu, když kolo co kolo zrychloval a dostal se až na dvanácté místo. Pak však přišel pád v poslední zatáčce okruhu a to ve chvíli, kdy byl Kuba na posledním mezičase pouhou sekundu za nejrychlejším. Následovala oprava stroje a opětovné vyjetí Kuby na okruh, kdy ještě po jednom drobném problému dokázal Kuba zrychlit, ale na lepší než dvacáté místo to již nestačilo.
"Byl jsem dvanáctý a na posledním mezičase jsem jel jen sekundu za prvním," říká Kuba za zvuku tréninku BMW Boxer Cupu do telefonu. "Pak mi ale podklouzlo přední kolo a já upadnul. Následovala oprava stroje a po ní jsem opět vyjel. Jenže po dvou kolech se mi odlomil poslední kousek řadící páky, ten na který šlapu a tak jsem musel znovu do boxů. Po opravě zbývalo ještě sedm minut, tak jsem ještě vyjel. Podařilo se mi znovu zrychlit a proto jsem rád. Ztráta na bodované místa je pouhých 0,4 sekundy a tak to zkusím zítra dotáhnout. Doufám, že mi to počasí dovolí. Opravdu jsem rád, že se mi po pádu podařilo jet ještě rychleji."
Lukáš Pešek dokončil první kvalifikaci na 24. místě. Aktuální výsledky ze Sachsenringu naleznete v sekci VÝSLEDKY.