GP 250 - 1. kvalifikace

Randy de Puniet pokračuje ve svých kvalifikačních uspěších, Lukáš Pešek poráží rozdílem třídy zkušenějšího Kubu Smrže!

GP 250 - 1. kvalifikace
Francouzský jezdec Randy de Puniet získal vítězství v úvodní kvalifikaci, když dokázal jedno kolo zajet za 1:47,117 což znamená stejně jako ve třídě MotoGP nový rekord kvalifikace.
Domácí Toni Elías se raduje po pátečním dni z druhého místa (+0,434) zatímco vedoucí muž šampionátu Manuel Poggiali z místa třetího (+0,944).
Čtvrtý skončil Franco Battaini před pátým Sebastianem Portem, který přivezl do cíle nejlepší stroj Honda. Šesté místo obsadil australský jezdec Anthony West a naopak sedmé místo obsadil jeden z favoritů - domácí Fonsi Nieto. Osmou pozici nakonec uhájil Naoki Matsudo před dotírajícím devátým Roberto Rolfem a desátým Sylvainem Guintolim.
Z našich jezdců se nejlépe dařilo mladému Lukáši Peškovi (1:51,394), který skončil na 20. místě, zatímco Jakub Smrž skončil ještě o dvě pozice za Lukášem (1:52,505). Nejenže Pešek porazil Smrže v ranním tréninku, ale doslova nakládačku musel Jakub skousnout, když byl v kvalifikaci pomalejší o více jak sekundu než Lukáš, který prožívá v této třídě po zranění Jardy Huleše svůj debut. Na velké zamyšlení v případě Kuby Smrže to jistě ji i z hlediska toho, že Lukáš Pešek má na svém kontě na motocyklu třídy 250 ccm odjeté prozatím ve své rozvíjející se kariéře pouze dva závody!!!

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist