GP 250 - 1. kvalifikace

Jak jinak než skvělý výkon japonských pilotů startujících na divokou kartu. Kuba i Jarda na výborných pozicích.

V "naší" třídě 250 ccm dominovali domácí piloti startující na divokou kartu, když nejlepší z nich byl Hiroshi Aoyama (2:17,930) před svém krajanem Katsuyuki Nakasugou (+0,175). V mokré kvalifikaci, kdy okruh neustále zvlhčovalo nepříjemné mrholení, se na třetím místě umístnil španělský pilot Alex Debon (+0,344), který byl také jediným jezdcem jenž se dokázal přiblížit svým časem vedoucí dvojici, protože čtvrtý Roberto Rolfo již ztrácel 2,060 sekundy.
Na pátém místě se umístnil týmový kolega našeho Jardy Huleše Naoki Matsudo před Sebastianem Portem, Yuki Takahashim a Sylvainem Guintolim - tato čtveřice by také vytvořila druhou startovní řadu, pokud by se jezdci zítra již nedokázali zlepšit. Třetí řadu by poté vytvořili Fonsi Nieto, ale především náš Jakub Snrž, jenž se blýskl desátým časem (2:22,464). Kuba tak potvrdil, že na vodě umí zajezdit, a že s kitovým strojem již srůstá. Třetí řadu by po dnešním dnu doplnili Alex Baldolini a další "kartař" Tekkyu Kayo.
Druhý náš zástupce - Jarda Huleš dokončil kvalifikaci na také velmi dobrém místě, když s časem 2:24,348 obsadil patnácté místo a do závodu by tak startoval ze čtvrté řady.
Kvalifikace všech tří kubatur pokračuje zítra v 6:15 hod. našeho času startem třídy 125 ccm (TV Eurosport - přímí přenos).