GP 125 - závod

Jorge Lorenzo překvapivě zvítězil v Grand Prix Ria na okruhu poblíž Rio de Janeira.

Šestnáctiletý Jorge Lorenzo přivedl stroj Derbi po dlouhé době opět na vrchol slávy, když v čase 41:51,624 zvítězil v nejslabší třídě při Grand Prix Ria. Fantastickým finišem a vynikající jízdou během posledního kola odsunul Lorenzo na druhé místo australského jezdce Casey Stonera (+0,232), který si druhým místem zopakoval svůj úspěch z německého Sachsenrinringu. Pro třetí místo si s odstupem 0,372 sekundy dojel již počtvrté v řadě Alex de Angelis.
Čtvrté místo si připsal Daniel Pedrosa, který si sice opět upevnil vedení v šampionátu, ale po závodě nebyl očividně spokojený s výkonem jeho Hondy. Pátý v dramatickém závodě skončil Pablo Nieto, před šestým Andrea Doviziosem, sedmým Stefano Peruginim a osmým Gáborem Talmacsim, jenž měl skvělý především start, kdy se dostal do čela startovního pole a čtyři kola si užíval pocitu z vedení v závodě.
Deváté místo obsadil Héctor Barbera, který před polovinou závodu vyjel z tratě, což ho zřejmě rozhodilo natolik, že se již nedokázal dostat do těsného kontaktu s vedoucími jezdci. Desítku nejlepších uzavřel s další ztrátou německý jezdec Steve Jenkner.
Jedenácté místo obsadil mladý Marco Simoncelli před dvanáctým Gino Borsoiem, třináctým Arnaudem Vincentem a čtrnáctým Mirko Giansantim.
Švýcarský jezdec našeho týmu Elit Grand Prix, mladý Thomas Lüthi si dojel pro jeden světový bod za patnácté místo.
V čele šampionátu je i nadále Daniel Pedrosa (188 bodů) před Stefano Peruginim (146). Třetí místo patří Alexu de Angelisovi (140), čtvrté Andrea Doviziosovi (130) a páté Pablo Nietovi (124). Thomas Lüthi (49) klesl na patnácté místo.