GP 125 - 2. kvalifikace

Daniel Pedrosa posledním kolem na Pole Position pro zítřejší závod.

GP 125 - 2. kvalifikace
Svým posledním kolem, které končilo již po stanoveném čase, získal Daniel Pedrosa Pole Position pro start do zítřejšího závodu Grand Prix Ria třídy 125 ccm. Časem 1:58,052 dokázal překonat do té doby neustále vedoucího Alexe de Angelise (+0,018) a odsunout ho tak na druhé místo. Posledním kolem se dokázal zlepšit také mladý, italský jezdec Andrea Dovizioso (+0,040), který se dostal na třetí místo. Start z první řady si ve své kariéře opět vyzkouší také maďarský jezdec Gábor Talmacsi (+0,221), který se kvalifikoval na čtvrtém místě.
Jako pátý se postaví na start sobotního závodu mladíček na továrním stroji Derbi, tedy Španěl Jorge Lorenzo, jenž za svá záda poslal veterána Stefano Peruginiho. Druhou řadu dále doplní opět mladý Héctor Barbera a opět zkušený Steve Jenkner.
Třetí řadu vytvoří Casey Stoner, který několikrát jel na prvních dvou mezičasech s červenou přilbičkou, vždy však svůj atak na de Angelise nedotáhl, když mu do cesty vjeli pomalejší jezdci nebo se sám dostal mimo trať. Dále se do třetí řady postaví Gino Borsoi, jenž nešťastně v závěru kvalifikace sestřelil Stefana Peruginiho. Zbylá dvě místa ve třetí řadě doplní stejně jako včera Arnaud Vincent, který jako jediný z první dvanáctky nedokázal dnes zlepšit svůj čtvrteční čas a jezdec našeho týmu Elit Grand Prix, Švýcar Thomas Lüthi.
Opět se podívejme na několik zajímavých jmen a na jejich pozice. Tak například Lucio Cecchinello skončil na 13. místě, Pablo Nieto na 14. místě, Roberto Locatelli na 21. místě, Youichi Ui si pohoršil na 22. místo a Emilio Alzamora na 25. místo. Na posledním, 33. místě se prezentoval letos tragický Max Sabbatani.
Start zítřejšího závodu je v 16:15 hodin našeho času a TV Eurosport ho vysílá v přímém přenosu.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist