GP 125 - 2. kvalifikace

Déšť a zima provázejí dnešní den nad okruhem Suzuka a tak se pořadí ze včerejších dnů nemění. Pole Position získal již včera Alex de Angelis.

Zatažená obloha a drobný déšť provázely dnešní druhou kvalifikaci nejslabší třídy a tak je již na začátku potřeba říci, že nikdo z jezdců nedokázal zlepšit svůj páteční výkon a do zítřejšího závodu se tedy odstartuje dle pátečních výsledků. Podívejme se tady kdo z jezdců byl dnes nejrychlejší na mokrém asfaltu.
Nejrychlejším jezdcem dnešní kvalifikace byl italský jezdec Fabrizio Lai na motocyklu značky Malaguti, který však svým dnešním časem 2:23,586 zaostal o osm sekund za včerejším vítězem Alexem de Angelisem. Druhým nejrychlejším pilotem byl další italský jezdec, zkušený Stefano Perugini (+0,926) před třetím dnešním vodníkem Casey Stonerem (+2,997) jenž tak po solidním umístněním v páteční části potvrdil své kvality i na mokrém asfaltu a rázem se tak zařadil mezi nejvážnější kandidáty na zítřejší vítězství v závodě, který je stále zahalen tajemstvím zda se umoudří počasí nebo ne.
Na dalších místech se dnes umístnili Youichi Ui, Lucio Cecchinello, Mirko Giansanti, přes pád v závěru kvalifikace dojel sedmý Mika Kallio, osmý jeho týmový kolega domácí Masao Azuma, překvapivě druhý stroj Malaguti s Julianem Simonem a desítku nejlepších uzavřel domácí pilot s divokou kartou Toshihasa Kuzuhara.
Švýcarskému jezdci ve službách týmu Elit Grand Prix v dnešní kvalifikační části patřila 19. pozice, když zaostal za vítězným Laiem o 8,483 sekundy a do prvního závodu na Suzuce tak odstartuje ze sedmnáctého místa, které si vybojoval ve včerejším japonském odpoledni.
Dnešní kvalifikace měla také množství jezdců, kteří by se vůbec nevešli do závodu kdyby se počítaly pouze dnešní výsledky. Těchto jezdců bylo celkem čtrnáct, když patnáctý čínský jezdec Way On vůbec ke kvalifikaci nenastoupil a protože se ani včera nedokázal kvalifikovat, budou tentokrát pánové z FIM zřejmě hodně smutní.
Start do závodu třídy 125 ccm je zítra ve 4:15 našeho času a TV Eurosport ho pochopitelně vysílá v přímém přenosu.