GP 125 - 1. kvalifikace

Provizorní Pole Position nejslabší třídy drží po páteční části italský jezdec Lucio Cecchinello.

GP 125 - 1. kvalifikace
Vítězem úvodní kvalifikace na nedělní Grand Prix Catalunye třídy 125 ccm se stal vítěz posledního závodu Grand Prix, Ital Lucio Cecchinello, který své nejlepší kolo dokázal zajet za 1:51,403 min. Těsný souboj o vítězství v této kvalifikaci prohrál Alex de Angelis ze San Marina, který za vítězným Cecchinellem zaostal o 0,014 sekundy. Pikantní souboj o vítězství v nedělním závodě naznačuje i odstup v cíli kvalifikace, který měl třetí Daniel Pedrosa - pouhých 0,050 sekundy.
Jako čtvrtý se dnes umístnil další domácí borec - Pablo Nieto, který na páté místo odsunul mladého Andrea Doviziosu a na šesté opět domácího Héctora Barberu. Ze sedmého místa se mohl radovat zkušený Stefano Perugini, osmé místo a tím i provizorní druhou řadu si zajistil další z četných mladíků, australský jezdec Casey Stoner. I přes svůj nebezpečný pád, kdy přejel a zranil Itala Maxe Sabbataniho, dokončil na devátém místě úvodní kvalifikaci německý jezdec Steve Jernkner. Desítku nejlepších uzavřel čtvrtý domácí jezdec v elitní desítce - Jorge Lorenzo na továrním stroji Derbi.
Český tým Elit Grand Prix nasadil do kvalifikace opět svého Thomase Lüthihi, jemuž se dařilo především v ranním tréninku, kdy dosáhl na třináctou pozici. V odpolední kvalifikaci nedokázal Lüthi dosáhnou na časovou hranici z ranní části, když byl dokonce o sekundu pomalejší. V zúčtování pátečního dne mu tak patří až 22. místo.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist