GP 125 - 1. kvalifikace

Překvapení v první řadě - Dovizioso, Ui, Lorenzo a Stoner. Lüthi na skvělém desátém místě. Jenkner až v závěru druhé desítky.

GP 125 - 1. kvalifikace
Celkem tři jezdci překonali kvalifikační rekord okruhu Bugatti v Le Mans během první kvalifikace. Tím nejrychlejším se stal překvapivě Andrea Dovizioso (1:43,565) který zaskočil všechny své soupeře. Jezdci dnes dali do kvalifikace naprosto vše, protože na zítra jsou hlášené přeháňky a tak nejí jisté zda se budou moci zítra překonávat dnes dosažené časové hodnoty. Jako druhý se dnes umístnil japonský jezdec Youichi Ui jenž za vítězným Doviziosem zaostal o 0,178 sekundy.
Pokud píši o vítězství Doviziosa jako o překvapení, tak ještě více jsem překvapený z třetího místa, které dnes dokázal vybojovat mladý španělský jezdec Jorge Lorenzo na továrním stroji Derbi. Čtvrtou pozici a tím i prozatímní místo v první řadě získal pro sebe a pro svůj tým australský jezdec Casey Stoner.
Jako pátý skončil dnes Alex de Angelis jenž na šesté místo odsunul jednoho z favoritů - Daniela Pedrosu. Sedmé místo patří zkušenému Lucio Cecchinellovi jenž skončil před dalším překvapením kvalifikace, kterým je osmý Arnaud Vincent. Ne že by domácí jezdec a loňský Mistr Světa této třídy nebyl na osmém místě jako doma, ale v těchto fázích vývoje stroje KTM jsem umístnění ve druhé řadě nečekal.
Deváté místo po pátečním dnu patří dalšímu španělskému mladíku - Héctoru Barberovi jenž byl tentokráte lepší než jeho zkušenější týmový kolega Pablo Nieto (18. místo). Desítku nejlepších uzavírá švýcarský jezdec Thomas Lüthi jenž tak pro český tým Elit Grand Prix přinesl skvělý úspěch.
V dnešní kvalifikaci zcela propadl již zmíněný Nieto nebo například i vedoucí jezdec šampionátu Steve Jenkner jenž skončil na 19. místě a musí tak doufat, že zítra nebude pršet.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist