Gauloises Fortuna Yamaha a Rio

Tovární tým japonské Yamahy se těší, že okruh Nelsona Piqueta bude další zastávkou v jejich úspěšné cestě.

Gauloises Fortuna Yamaha a Rio
Valentino Rossi
Rio je pro mne zvláštní okruh, myslím si, že jsem tam v mé kariéře vyhrál nejvíce závodů. Vyhrál jsem tam celkem šest závodů Grand Prix, dva z toho byly ve třídě MotoGP. Pro tento důvod to je jeden z mých oblíbených okruhů, navíc má ten okruh dlouhé zatáčky pro průjezd smykem. Měl jsem na tom okruhu dobrý pocit na všech motocyklech, na jakých jsem tam jezdil. Navíc mám Brazílii rád. Pravděpodobně tam v tomto období nebude teplo, to je škoda, raději tam závodím za horka. Nastavení mé Yamahy M1 se dobře adaptovalo na různé okruhy. Dobře se motocykl ovládá, máme dobré základní nastavení. Znamená to, že musím udělat méně práce při hledání závodního nastavení. Yamaha a já jsme vítězná kombinace. Jsem velmi šťastný, že jsem v této době na této pozici. Bude to poprvé, co budu v Riu jezdit s M1, ale myslím, že budu moci odvést dobrou práci. Nebylo v našich plánech se v této době nalézat kde jsme, plánovali jsme to tak na polovinu sezóny, vést šampionát je neuvěřitelné. Sete jede velmi dobře, vypadá to, že to bude mezi mnou a ním. Asi to bude až do konce sezóny těžký boj. Tento šampionát je velmi těsný. Můžete vidět na vrcholu také další Yamahy, motocykl má dobré stránky, ale také ty špatné. Od začátku až do teď jsme však učinili neuvěřitelnou práci. Všechny vítězství byly těžké, ale to první v Jižní Africe bylo nejkrásnější. Celý závod jsem jel na limitu. Postupně se seznamuji s motocyklem a je stále snadnější s ním závodit a vyhrávat.
Carlos Checa
Miluji Rio, pláže, lidi, jídlo. Je to vždy velká zábava. Okruh je hezký, vždy tam mám velké pocity. Dokonce bych o tom okruhu mohl říci, že je to jeden z mých favoritů. Měl by to být pro Yamahu dobrý okruh. Možná bychom potřebovali na konci rovinky větší rychlost, ale ve zbytku okruhu bychom měli být schopni dohnat tuto ztrátu. Myslím si, že tam mám dobrou příležitost. Hodně se na ten závod těším, uvidím co jsem schopný udělat. Myslím si, že mé současné pocity z motocyklu a pocity, které v Riu vždy mám, by mohla být dobrá kombinace k dobrému výsledku. Rád bych se pokusil o pódium, dokonce i o vítězství. Myslím si, že je to možné. Motocykl není sice na 100% připravený, musíme udělat několik zlepšení, musíme pokračovat v pokroku. Moc změn bych, ale nechtěl dělat, někdy to je lepší. Raději zůstat u osvědčeného a více si na to navyknout. V Riu je nyní zima, proto doufám v dobré počasí. Uvidíme co se tam stane.
Davide Brivio (šéf týmu Gauloises Fortuna Yamaha)
Přijet do Ria se čtyřmi vítězstvími ze šesti závodů je hezký pocit. Jsem zvědavý jak nám to tam půjde, protože v minulosti to byl pro nás těžký okruh. Letos je vše však zcela jinak. Uvidíme zda to pro nás bude vyhovující, nebo zda budeme muset bojovat. V roce 2002 jsme měli s Carlosem v Riu dobrý závod za mokra, v roce 2001 naopak poté, co byl závod restartovaný. Šampionát je stále více vzrušující, nyní to vypadá na souboj mezi Valentinem a Gibernauem. Chvilku s nimi byl v Assenu Alex Barros, nikdy nevíte jaký bude Max Biaggi, Carlos má také potenciál, několik dalších jezdců je také dobrých. Během tří, čtyř dnů po Asenu bude všechen náš personál na druhém konci světa, je to těžké, ale musí to být.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist