Gauloises Fortuna Yamaha a Assen

Valentino Rossi a Carlos Checa se chystají své Yamahy dostat opět na pódiová umístění.

Gauloises Fortuna Yamaha a Assen
Valentino Rossi
Assen je opravdu dobrý okruh, který mají všichni jezdci rádi. Je opravdu zajímavé tam závodit, je to odlišný okruh od všech ostatních, je historický, velmi starý, není to žádná 'počítačová' dráha jako všechny ostatní okruhy. Nese také stále název TT a já vždy cítím privilegium, když mohu závodit na TT. Nikdy jsem tam nejezdil na M1, ale myslím, že to půjde docela dobře. Velký problém v Assenu bude, pokud bude pršet. Myslím, že stále jsme ještě nepřekonali všechny problémy, které na motocyklu v mokrých podmínkách máme. Sete a jeho motocykl jezdí zřetelně v mokru velmi rychle. Myslím, že oba jsou rychlejší než já a můj motocykl, a proto doufám v suchý závod. Pokud to bude možné, uvidíme co se stane. Kdybych si mohl vybrat, vždy bych upřednostňoval suchý závod. Na Assen mám přesto ve své paměti dobré vzpomínky, měl jsem tam v roce 1997 ve třídě 125 ccm fantastický závod. Byl to jeden z nejlepších v mé kariéře. Bojoval jsem tehdy ve velkém souboji pěti nebo šesti jezdců. Tento rok se opět těším na tamní zvody.
Carlos Checa
Assen je okruh, který mám velmi hodně rád, je to historický okruh, kde je vždy vynikající atmosféra, a proto se na něj hodně těším. Jsou to vždy velmi zvláštní závody před výbornými fanoušky. Tentokrát se přijede z mého domova podívat hodně mých přátel, možná jich bude třicet. Někteří přijedou na motocyklech, někteří s obytnými auty, měla by to být velká zábava. Doufám v dobré počasí a výborný závod. Motocykl nyní pracuje velmi dobře, doufám, že naleznu správné nastavení. Je to velmi klikatý okruh, změny na motocyklech, které jsme letos udělali, budou zřejmě pro Assen trochu odlišné v chování našich strojů. S širší zadní pneumatikou může být obtížné rychle měnit směr jízdy. Nicméně si myslím, že bych měl mít dobrou přilnavost pneumatik, znamená to, že bych mohl dříve přidávat a i zmenšit úhel zatáčky. Potřebuji v Assenu lepší nastavení, než musím mít na jiných okruzích, abych zamezil brzkému opotřebení zadní pneumatiky.
Davide Brivio (šéf týmu Gauloises Fortuna Yamaha)
Assen je pro nás další druh domácího okruhu, protože ředitelství Yamahy Evropa je umístněné v Holandsku. Hodně našich lidí se proto přijede podívat na závody do Assenu a tak doufám, že jim nabídneme dobrou podívanou. Přijíždíme po dvou fantastických závodech, ve kterých jsme byli schopní zvítězit, proto se pokusíme pokračovat v co největším počtu vítězství. Den po závodech v Barceloně jsme absolvovali dobrý test, který by nám mohl pomoci ve zbytku sezóny. Vždy když testujeme, pokračujeme ve zlepšení nastavení motocyklu. Valentino a M1 se při těchto testech ještě více poznávají. Od loňské Yamahy je vidět jasné zlepšení, naši jezdci jsou na nejlepších místech během celého víkendu, a to nejen Valentino. Je to znamení toho, že naši inženýři odvedli doposud velké dílo. Je zde stále prostor pro zlepšení, čekáme reakci od našich protivníků, a proto si nemůžeme dovolit polevit.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist