FUKI Racing a první start v Assenu

Tomáš Foukal a Jiří Pertlíček se poprvé ve své kariéře, a to ať motocyklové či sidecarové, představili v holandském Assenu.

Víkend 3. - 5. 9 v Assenu byl výjimečný hned z několika důvodů
Určitě tím, že jsme byli svědky, kdy se legenda sidecarové disciplíny, Steve Webster, s 10 tituly mistra světa, rozloučil se svou bohatou závodní kariérou. Toto proběhlo po ukončení závodu a všichni účastníci mistrovství světa 2005, to považovali za zásadní a vážné rozhodnutí, které přišlo po více než 20 letech jeho závodní činnosti.
Pro nás to byl závod, kdy jsme tento okruh spatřili poprvé a zároveň naposledy, jelikož po ukončení sezony 2005 dojde k přestavbě a nový okruh bude zásadně pozměněn. Na tyto skutečnosti, že jsme na okruhu poprvé, jsme zvyklí a naštěstí zvládáme rychlou adaptaci.
Určitě mezi další zajímavost můžeme zařadit i skutečnost, že je to poslední závod, který jsem jel ve věku 50 let. Následující Sachsenring mi bude o jeden rok víc a tak se pokusíme přesvědčit soupeře, že věková hranice není hranicí, pro dobré výkony.
Opravdu nabitý program, který při MS Superbiků bývá, nás posunul v časovém harmonogramu až na pozdní odpoledne, kdy jsme jeli nejen volný trénink, ale hned po něm i měřené tréninky. Ještě že dobře připravená technika fungovala bez problémů a tak pouze 2 trénink jsme se věnovali doladění průběhu motoru a seřízením podvozku. Tento trénink jsme obětovali pro tento účel a tak na startu 31 sidecarů, jsme do závodu šli z 23. pozice. Velmi dobře rozjetý závod, který se jel na 14 kol, byl zastaven po té, co se jeden sidecar převrátil, následovalo vyproštění řidiče s následným očištěním tratě. A tak velmi zajímavý závod ve skupině 4 jezdců na těsno se nedojel. Následoval nový závod na 6 kol, který byl příliš krátký k radikálním změnám v pořadí na tomto velmi rychlém okruhu a po sečtení výsledků z 1. a 2. závodu, s ohledem na odstupy jsme skončili na 18. místě.
Možná, že další výjimečností je i to, že jsme poprvé nepřivezli body, na které jsme si v této sezóně MS Sidecar již zvykli. I přesto, to byly krásné závody, plné nekompromisních, ale korektních soubojů. V tak početném startovním poli, mezi anglickými a holandskými jezdci, kteří jako domácí mají tento okruh najetý, jsme s výsledkem všichni v teamu spokojeni. Jediné, co tomu chybělo byly ty body. Snad příště, nás zajímavý příděl bodů přiblíží do vysněné patnáctky.