Františka Šťastného připomíná v Brně originální helma

Česká motocyklová legenda František Šťastný má stále mnoho obdivovatelů. Je mezi nimi i 23letý Vojtěch Staniš z Ostravy, který se zúčastnil soutěže pořádané značkou Birell v rámci Velké ceny České republiky v Brně. Když se dozvěděl o soutěži Birell Helma, v níž si mohl vytvořit svůj vlastní design helmy, ani na okamžik nezaváhal.

Františka Šťastného připomíná v Brně originální helma
Navrhl helmu inspirovanou právě Františkem Šťastným. Soutěž vyhrál a v rámci akce Moto Show – Rekord si na brněnském automotodromu převzal právě svou vysněnou helmu. Vyrobeny byly jen dva kusy, ten druhý je vystaven v restauraci Birell Paddock u brněnské dráhy a prohlédnout si ji tady může kdokoliv.
Vojtěch Staniš je velkým fanouškem motorek a zajímá se také o jejich historii. Když přemýšlel nad designem helmy, měl rychle jasno. Inspirace Františkem Šťastným je pro každého fanouška motorek patrná na první pohled. „Přilba je vyvedená ve světle modré barvě a dominuje jí česká trikolora, která je klínovitě zakončená. Ve spodní části přilby nelze přehlédnout číslici 1965. Ta představuje rok, kdy se v Brně odjela vůbec první Velká cena, která byla zařazena do kalendáře mistrovství světa. Tento rok byl pro český motocyklistický sport zlomový,“ popsal svou helmu Vojtěch Staniš.

Vojtěch Staniš slavného českého jezdce vždy obdivoval a jako malý kluk se s ním dokonce setkal. „Tohoto setkání si nesmírně vážím. Pan Šťastný je ikona našeho motocyklového sportu a ve světě jeho jméno taky není neznámé. Měl srdce bojovníka a líbí se mi na něm, že závody nikdy nevypouštěl. Dokázal bojovat o sedmé místo stejně jako o vítězství. Když byl na vrcholu své jezdecké kariéry, zajímaly se o něj světoznámé značky s nimiž by možná dosáhl na titul mistra světa. I přes toto vábení zůstal věrný české Jawě,“ prokazuje své znalosti Vojtěch Staniš, který je také závodníkem. Jezdí závody na přírodních okruzích, které získávají stále větší oblibu.

Díky soutěži Birell Helma se teď bude moci prohánět na svých motorkách v přilbě připomínající jeho velký vzor. Tu převzal od zástupců Birellu v Brně, kde se v neděli 13.října zúčastnil akce Moto Show – Rekord.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist