FP1 na prahu druhého roku

Stroj Petronas FP1 zahájí svou druhou sezónu ve třídě Superbike. Carl Fogarty se chce se svým týmem opět posunout blíže k nejlepším jezdcům.

FP1 na prahu druhého roku
Rok poté, kdy se poprvé představily v závodech šampionátu World Superbike stroje Petronas FP1, nastoupí Troy Corser a nově Chris Walker s těmito motocykly k boji o dobití svého místa mezi nejlepšími jezdci a motocykly superbikové kategorie. Valencie roku 2003 přinesla týmu Foggy Petronas Racing nejlepší výsledek již v sobotním Superpole, kdy se Troy Corser dokázal kvalifikovat do první řady. Nicméně závod ukázal, že to tento stroj nebude mít lehké, a že o své místo bude muset velice tvrdě bojovat. Nejlepšího výsledku se tým vedený legendárním Carl Fogartym dočkal v australském Phillip Islandu, kde domácí Corser dokončil závod na pátém místě.
“Je to pro nás další rok vývoje, přesto je našim cílem zlepšit loňské výsledky,“ vysvětluje Carl Fogarty. “Je těžké vysvětlit mým lidem, že se stále musíme učit, ale že očekávání našeho týmu jsou vysoká. Je důležité si uvědomit, že jsme stále o 40 – 50 roků za Hondou a Ducati. Myslím, že letošní šampionát bude vyrovnanější, větší výkon našich motorů se dostaví později, ale cíl je dostat se na pódium. Podle mého názoru mám nyní dva jezdce, kteří jsou v tomto šampionátu vynikající. Chris se během zimního testování hodně přiblížil k Troyovi, vznikne mezi nimi správná rivalita.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist