Foukal s Pertlíčkem prožili další úspěšný víkend

Tomáš Foukal se spolujezdcem Jiřím Pertlíčkem zaznamenali v Rijece další světové body a potvrdili tak svou nejlepší pozici mezi českými jezdci starujícími ve světových sériích.

Foukal s Pertlíčkem prožili další úspěšný víkend
Závodní okruh Grobnik je starý okruh, velmi nerovný, náročný na podvozek, s hrubým povrchem a neznám místo, kde by si člověk mohl ulevit. Je náročný na koncentraci a protože jde i o větší převýšení na trati, průjezdy technickými pasážemi s malými únikovými zónami, myslím i nebezpečný. Počasí vůbec neodpovídalo parnému létu a jeho nestálost s deštěm ovlivnila i naše výsledky. Přesto víkend na tomto závodním okruhu byl pro nás vydařený, bez jediného technického problému, což je mezi sidecary ojedinělé a i bodový zisk ze 4 závodů byl uspokojivý a zasloužený.
Tréninkové časy rychlejší o 2 sec. než minulý rok na ME naznačily, že forma je dobrá a 13. pozice na startovním roštu nebyla špatná. Do závodu Match Race jsme startovali ve 4. skupině, kde jsme dojeli na 2 místě a po porovnání časů s ostatními soupeři, jsme se probojovali do semifinále. Tam jsme zajeli skvělý závod a tak s dobrým pocitem jsme si připsali za 11. místo 5 bodů. Druhý závod Sprint Race na 10 kol byl velmi zajímavý , jelo se na suchu, proběhlo mnoho pěkných nekompromisních výměn s drobnými šrámy na karoseriích a tak jsme byli rádi za 12. místo a 4 body.
Celou noc pršelo, začal foukat silný vítr a ranní Warm up se jel na vodě. To je naše parketa, ale v 9 ráno, v chladu a v lijáku, to není nic příjemného. Přesto jsme vycítili šanci, že déšť vydrží do startu závodu Sprint Race na 10 kol a tak jsme tento 15 minutový trénink brali hodně vážně a skončili jsme celkově na 3. místě. Pak už běžel čas, trať byla stále mokrá a mrholilo. Tak jsme se na startovním roštu rozhodli jako jediní, že pojedeme na mokrých pneumatikách. Závod začal, dobrým startem a hned jsme se jali využít naší volby a tak jsme se za 2 kola prokousali na 7 pozici. Tentokrát visela ve vzduchu možná řečeno neskromně i bedna. Avšak... déšť nepokračoval, hrubý asfalt s póry odvedl vodu pryč a rázem bylo vše jinak. Z pohádkových výšin jsme pomalu propadávali na zcela zničených pneumatikách, až jsme se zastavili na 13. místě, kdy konec závodu byl naším vysvobozením a 3 body odměnou za riskantní volbu.
Posledním závodem vyčerpávajícího víkendu byl závod na 20 kol - Gold Race, kde je třeba promyslet možnosti umístění, nevyčerpat se do bezvědomí, ale přitom závod zajet dle možností a vytěžit maximum. Myslím, že jsme toto splnili, pouze chybné rozhodnutí o ponechání zadní pneumatiky , která měla najeto 8 kol a jeden přepálený start, nás okradlo o jednu příčku v umístění. 12. místo, a 4 body, to bylo to, co jsme získali a ukončili tak závodní víkend s počtem 16 bodů. Tímto jsme doposud v seriálu MS získali 44 bodů a tak poslední 3 závody prozradí, zda-li náš malý team, z malé hrdé země, se dokáže umístit v první 15. celkově, což by pro nás byl opravdu nečekaný výsledek.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist