Fortuna Yamaha se smělými plány

Tým Fortuna Yamaha s Carlosem Checou a Marco Melandrim má pro nadcházející závod MotoGP smělé plány.

Fortuna Yamaha se smělými plány
V roce 2001 slavila Yamaha se svým strojem YZR 500 vítězství na okruhu Sachsenring, v loňském závodě se mohla tato továrna pochlubit naopak se strojem YZR M1 druhým místem. V letošní sezóně tedy budou jezdci na těchto strojích patřit opět k vážným kandidátům na nedělní vítězství v závodě třídy MotoGP.
Od GP Catalunye se zvedá forma španělského jezdce Carlose Checy, který zlepšující výkony přisuzuje drobným změnám v nastavení motocyklu a v neúnavné práci svého týmu Fortuna Yamaha. "Vždy jsem měl s Yamahou na tomto okruhu dobré výsledky," říká katalánský jezdec, který zde v roce 2001 dokončil závod na druhém místě za vítězným Biaggim a před dvěma dalšími jezdci na Yamaze YZR 500 (3. Nakano, 4. Abe). "Uvážím li, jaký pokrok jsme udělali za posledních několik závodů, myslím, že to bude pro nás opět dobrý okruh, na kterém by měl motocykl dobře pracovat. Je obtížné zvládnout velmi krátkou rovinku a namáhavé první zatáčky, stejně jako nová část okruhu, která byla otevřená v loňském roce. Je lepší tam v těch vysokých rychlostech nehavarovat. Je to vždy hezký závod, protože tam přijde mnoho lidí. Okruh je postaven opravdu ve velmi motocyklově populárním kraji. Je to krátký okruh, možná, že pro MotoGP až velmi krátký, ale stejně se tam rád vracím."
Stejně jako Carlos Checa, tak i druhý jezdec týmu Fortuna Yamaha Marco Melandri v posledních závodech změnil geometrii svého motocyklu, což se projevilo zlepšeným výkonem tohoto nováčka třídy MotoGP v kvalifikacích na poslední dva závody, když však v samotných závodech nejprve Macio v Assenu odstoupil a poté v Doningtonu havaroval.
"Sachsenring je opravdu dobrý okruh, který mám rád. Vždy jsem na něm udělal nějaké štěstí," říká Marco Melandri, který na německém okruhu získal své první vítězství ve třídě 250 ccm (2001), které zopakoval v loňském roce po divné příhodě, kdy sice havaroval, ale následné přerušení závodu pro déšť ho znovu vrátilo na první místo. "Na motocyklu se nyní již cítím klidněji. V Assenu jsme upravili váhu na zadní kolo a od té doby to je lepší. V Doningtonu jsem byl v pozici boje o pódium. Myslím, že kdybych neudělal tu chybu, tak bych bojoval se Setem a možná bych byl třetí nebo ještě lepší, kdo ví? V minulém týdnu jsme dokončili dvoudenní testování na brněnském okruhu a tam jsem se cítil velmi dobře. Dalo mi to více důvěry, že mohu udělat štěstí na nadcházejících dvou závodech, kde to Yamaha dobře zná. Je dobře, že již vidím nějaké světlo na konci tunelu poté, co jsem měl zpoždění po mé havárii na začátku sezóny. Nyní jsem tedy fyzicky konečně v normální hladině a myslím, že jsem připravený bojovat na Sachsenringu o pódium."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist