Foggy hledá nového jezdce

Carl Fogarty pouští Jamese Haydona a hledá pro rok 2004 novou dvojku k Troyu Corserovi.

Foggy hledá nového jezdce
Tým Foggy Petronas Racing nedávno oznámil, že neobnoví kontrakt s britským jezdcem Jamesem Haydonem, který je současným pilotem tohoto týmu v Mistrovství Světa Superbike, a kterému na konci roku vyprší stávající smlouva.
Haydon podepsal s týmem smlouvu na začátku roku 2002 a pracoval na vývoji motocyklu FP1. V roce 2002 se však ze známých důvodů v závodě WSBK nesvezl. V letošním roce 28 let starý jezdec konečně nastoupil se svým týmovým kolegou k těmto závodům, kde však spíše bojoval s hledáním rovnováhy a s novýma okruhama. Jeho snažení často končilo havárií se zraněním, nutno dodat, že ne všechny havárie byly zapříčiněné jeho chybou.
“Jsem smutný z toho, že se to pro Jamese nevyvíjelo dobře,“ říkal nedávno v tisovém prohlášení svého týmu legendární Carl Fogarty. “Podepsal jsem ho kvůli jeho agresivnímu stylu a rozhodné povaze, ale z nějakého důvodu právě toto nesedí nesedělo našemu motocyklu. Zatímco Troy jezdí na FP1, James bojuje aby našel nastavení vhodné pro svůj styl. Okolnosti pro něj nebyly dobré, závodil na pro něj neznámých okruzích, což není nikdy snadné. Někdy měl i smůlu, jako například dvě havárie v Laguna Sece, které nebyly ani jedna z jeho chyby. Nyní všichni doufáme, že James bude pokračovat v obnovení formy a výsledků, které nás k němu přitahovali na začátku kontraktu. Nyní startujeme práci na hledání druhého jezdce k Troyu Corserovi, který má smlouvu ještě na jeden rok.“
“Byly to dva velmi těžké roky,“ říká na celou záležitost James Haydon. “Odsedět si rok 2002 a pouze se stát divákem při závodech WSBK byla pravděpodobně nejtěžší práce jakou jsem kdy dělal. Poté pokoušet se hledat nastavení na novém motocyklu a to tím spíše, když testování nebylo ideální. Těším se nyní na poslední tři závody, ve kterých bych chtěl dokončit sezónu ve velkém stylu. Vím že FP1 má potenciál vyhrávat a přeji Petronasu a jeho týmu vše nejlepší do budoucnosti.“
James Haydon by měl v brzké době ohlásit své plány na nadcházející sezónu. Prozatím se jako nejpravděpodobnější zdá být návrat do britského šampionátu třídy Superbike, i když se rýsuje možnost zůstat ve světovém šampionátu této třídy.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist