Estoril – MotoGP, 2. den

Překvapivé Pole - Position si vybojoval Japonec Makoto Tamada na Hondě a pneumatikách Bridgestone. Bude to jeho první start v závodě Grand Prix z prvního místa na startovním roštu. Navíc je to vůbec nejrychlejší kolo, jaké kdy motocyklový jezdec v Estorilu zajel.

AKTUALIZOVÁNO

GP Portugalska v Estorilu – FP 2
Ve druhém volném tréninku královské třídy se na prvním třech místech umístili ti piloti, kteří byli také nejrychlejšími v úvodním kvalifikačním tréninku, i když v trochu jiném pořadí, než včera odpoledne.
Absolutně se nedařilo továrním strojům Kawasaki, obsadili shodně 19., respektive 20. místo a na trať vůbec nevyjel druhý motocykl WCM, řízený Britem Chrisem Burnsem.
Ovšem to co jsem napsal jako poznámku k volnému tréninku kubatury do 125 ccm, platí zde ve třídě MotoGP snad dvojnásobně. Navíc dle dosažených časů je jasné, že se jelo na mokré trati.
GP Portugalska v Estorilu – QP 2
Odpolední kvalifikace postavila na hlavu výsledky z pátečního odpoledne. Pole – Position si vybojoval tovární jezdec Hondy, Makoto Tamada z týmu Camel Pramac Pons Honda. Spolu s ním bude v první řadě i nejrychlejší z pátku, tedy Valentino Rossi na Yamaze a také brněnský vítěz Sete Gibernau na MoviStar Hondě.
Ve druhé řadě potom Max Biaggi, Alex Barros – oba dva na Hondě a také první stroj Suzuki, řízený Johnem Hopkinsem.
Ve třetí řadě potom Marco Melandri na Yamaze, Colin Edwards na druhé MoviStar Hondě a společně s nimi i druhá Suzuki pilotovaná Kenny Robertsem.
Nejlepší stroj Kawasaki řízený Japoncem Nakanem skončil na 12. místě, těsně za nejlepším motocyklem Ducati, pilotovaným Lorisem Capirossim (11.).
Jeremy McWilliams, jako první jezdec Aprilie odstartuje zítra ze 16. pozice, Nobu Aoki na jediném stroji Proton z pozice 20., a konečně první WCM v sedle s Jamesem Ellisonem jako 21.