ESTK Oschersleben - závod

Lorenzo Lanzi vítězí ve svém letošním druhém závodě a ujímá se vedení v celkovém pořadí evropského šampionátu. Naši jezdci opět na body nedosáhli.

ESTK Oschersleben - závod
Vítězem závodu Mistrovství Evropy třídy Superstock se v Oscherslebeno stal italský jezdec Lorenzo Lanzi (22:58,119), který se strojem Ducati 999S porazil sruhého Gianlucu Vizziella (+6,462). O tom, že na pódiu skončí pouze italští jezdci nerozhodla jen diskvalifikace původně druhého Stefana Nebela (porušení článku 1.11 a, b, c technických pravidel), ale i perfektní jízda třetího Lorenza Alfonsiho (+6,799).
Čtvrté místo v závodě patřilo Alexu Martinezovi před pátým Ricardo Chiarellem a šestým Jamesem Ellisonem. Sedmé místo si z Německa odváží Bernard Martinez, osmé Francouz Vanstaen, deváté Španěl Hurtado Ruiz a desítku nejlepších uzavřel William de Angelis, bratr známějšího Alexe, který úspěšně jezdí závody Grand Prix 125 ccm.
Naši jezdci ani tentokrát na body nedosáhli, když prakticky celý závod sváděli souboj především mezi sebou. Dlouho byl lepší Matěj Smrž, ale tři kola před cílem na něj zaútočil jeho týmový kolega Tomáš Mikšovský, který byl také v cíli z této dvojice úspěšnější. Pro Mikšovského to znamenalo 17. místo, zatímco Smrž dokončil závod na 18. místě.
V čele šampionátu je nyní Lorenzo Lanzi (66) před Lorenzem Alfonsim (45) a Ilario Dionisim (33), který v Německu ze závodu odstoupil pro poruchu stroje. Naši jezdci letos ještě nebodovali a tak v tabulce nejsou zastoupeni.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist