ESTK Oschersleben - 2. kvalifikace

Dvakrát přerušená kvalifikace dala definitívní pořadí pro postavení jezdců při zítřejším startu do závodu Mistrovství Evropy třídy Superstock.

ESTK Oschersleben - 2. kvalifikace
Sobotní program na německém okruhu Oschersleben zahájila druhá kvalifikace na závod evropského mistrovství třídy Superstock, která byla dvakrát přerušená kvůli haváriím jenž následovali po náhlém dešti a tak v celkovém pořadí páteční části došlo jen k několika změnám.
Vítězem se stal domácí jezdec Stefan Nebel (Suzuki GSX-R1000) a to i přestože dnes vůbec nevyjel ke kvalifikaci, jeho včerejší čas 1:31,188 totiž nikdo z jezdců dnes nepřekonal. Jako druhý se zítra na startovní čáru postaví italský jezdec Lorenzo Lanzi na stroji Ducati 999S před třetího Gianlucu Viziella (Yamaha YZF R1) a čtvrtého Michele Fabrizia (Suzuki GSX-R1000).
Druhou řadu následně vytvoří Lorenzo Alfonsi (Yamaha YZF R1), který se jako jediný z první desítky dokázal dnes ještě před deštěm zlepšit a postoupit tak o jedno místo oproti pátečnímu výkonu. Dále se do druhé řady postaví Ilario Dionisi, Alex Martinez a Pierrot Vanstaen (všichni Suzuki GSX-R).
Třetí řadu vytvoří další Italové Ayrton Badovini (Ducati 999S) a Massimo Bisconti (Yamaha YZF R1) společně s Jamesem Ellisonem, který tak odvrátil hrozbu neúčasti v závodě po včerejší diskvalifikaci. Poslední ve třetí řadě bude španělský jezdec Jose Manuel Hurtado Ruiz na stroji Suzuki GSX-R1000.
Naši jezdci se dnes nezlepšili a tak Matěj Smrž odstartuje do závodu z 26. pozice a Tomáš Mikšovský, který dnes ukončil kvalifikaci po své havárii, z pozice označené číslem 28.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist