ESTK Magny-Cours

Lanzi vítězí, Fabrizio mistrem. Jakub Smrž získal první české body v této třídě.

ESTK  Magny-Cours
Z vítězství v posledním závodě evropského mistrovství nejen tohoto roku (od příští sezóny se tento šampionát má jet již na světové úrovni) se před francouzským publikem na okruhu Magny-Cours radoval italský jezdec Lorenzo Lanzi (24:38,017), který po těžkém boji odsunul na druhé místo z počátku závodu vedoucího Jamese Ellisona (+0.388). Se ztrátou víc jak patnáct sekund si pro třetí místo dojel španělský jezdec Enrique Rocamora Ruz. Pětici nejlepších doplnili v posledních kolech mocně finišující a nakonec čtvrtý Michel Fabrizio a pátý Riccardo Chiarello.
Z naší dvojice jezdců se lépe dařilo jihočeskému Jakubu Smržovi, který zpočátku volil opatrná kola, bez pádu. Od poloviny závodu však zajížděl jednotlivá kola v časech rovnající se jezdcům okolo osmého místa. Nakonec dojel Kuba v početné skupině jezdců (13. - 17. místo). Svým výkonem si zajistil ve svém prvním startu v závodě čtyřtaktů patnácté místo a tím i první bod nejen pro sebe, ale i pro svůj tým. Bod, který ho zřejmě definitivně posunu do závodů čtyřtaktních motocyklů.
Druhý zástupce v tomto závodě, Tomáš Mikšovský odvedl standardní práci a po nevydařené kvalifikaci si v závodě zajistil 24. místo.
V celkovém pořadí Mistrovství Evropy Superstock zvítězil Michel Fabrizio, kterému dnešní čtvrté místo stačilo k celkovému zisku 140. bodů a tedy o pouhé tři body více, než získal dnešní vítěz Lorenzo Lanzi (137). Na třetím místě celkové klasifikace skončil v letošním roce James Ellison (112) před čtvrtým Lorenzem Alfonsim (98) a pátým Riccardo Chiarellem (95).