ESTK Francie - 2. kvalifikace

Jakub Smrž se zlepši skoro o další dvě sekundy a do startu zítřejšího, prního závodu na čtyřtaktním motocyklu odstartuje z devatenácté pozice.

I přestože se dnes nedokázal zlepšit, slaví Michel Fabrizio Pole Position pro zítřejší závod třídy Superstock, když jeho včerejší čas 1:45,165 nedokázal dnes nikdo překonat. Stejně jako Fabrizio, tak i Lorenzo Lanzi dnes nezlepšil svůj včerejší čas, přesto zůstává se ztrátou 0,015 sekundy na druhém místě. Třetí skončil dnešní nejrychlejší muž James Ellison, který si poradil nejlépe s chladnými podmínkami panujícími nad okruhem Magny-Cours (pouhých sedm stupňů!).
Čtvrté místo obsadil další z rychlých Italů Ila¨rio Dionisi, který poslal na páté místo Alessia Veliniho a na šesté Enrique Racamoru. Sedmý skončil Bert Martines a osmý Jose Manuel Hurtado Ruz. Desítku doplnili devátý Lorenzo Alfonsi a desátý John Laverty.
Skvěle se vypořádal se zimou náš Jakub Smrž, který se dnes posunul do druhé desítky, když postoupil na devatenácté místo (+2,806), přičemž pouhá sekunda ho dělí od desáté pozice. Kuba mohl být ještě výše, jenže v době, kdy jel na prvním mezičase šestý čas, tak havaroval Alessio Brannetti a kvalifikace byla přerušená. Škoda.
"Problém mám ve druhé měřené sekci, to je ta vracečka," vzkazuje Kuba z Francie. "Nepasují mi kvalty, jednička je moc krátká a dvojka zase moc dlouhá. Navíc s tím ještě nemám takový odhad a nevím co si můžu dovolit. Nechtěl jsem s tím zbytečně praštit. Myslím, že ta motorka má nevyužitý možnosti. Chtělo by to víc testování, aby se přizpůsobilo nastavení.."
Stejně jako Kuba, tak i druhý jezdec týmu Czech Superstock ACČR Tomáš Mikšovský podal dobrý výkon, který okořenil zlepšeným časem (celkem 16 jezdců má počítaný čas ze včerejška!), ale na lepší jak 28. místo to nestačilo.