Elektromotorka pro vozíčkáře, projekt s Lukášem Šemberou

Světlo světa spatřil zajímavý projekt konstrukce elektromotorky určené pro lidi, kteří jsou odkázání na invalidní vozík. Tento nápad chce realizovat Jirka Plesník, který spolupracuje s Lukášem Šemberou. Podpořit tento projekt znamená vrátit lidem možnost znovu usednout za řídítka.

Elektromotorka pro vozíčkáře, projekt s Lukášem Šemberou

Záměrem Jirky Plesníka je vrátit pocit z jízdy na motorce všem těm, kteří nemají to štěstí řídit standardní motorku. Proto vznikl projekt Amperia moto - Elektromotorky pro vozíčkáře. Podrobné informace - ZDE

Na projektu spolupracuje Lukáš Šembera, což je člověk, který byl tím správným impulsem k realizaci myšlenky elektromotorky. Mladý talentovaný závodník měl před sebou šanci závodit v mistrovství světa ale vše skončilo v roce 2009 pádem při exhibičním klání v Brně. Došlo k porušení míchy a Lukáš musel rázem řešit zcela jiné věci.

Nyní je tím správným mužem, který dokáže přenést pocity jezdce z motorky na konstruktéra. Spolupracuje na výrobě prototypu a jak přiznává, je to velmi podobné práci v boxech s šeftechnikem týmu. Cílem je, aby právě Lukáš jel na motorce v rámci letošního rekordu Masarykova okruhu.

 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 15x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist