Edwards stejně jako vloni

Stejný konec závodu MotoGP jako v roce 2003 prožil Colin Edwards v japonském Motegi - pád v první zatáčce.

Vysoké cíle si před závodem MotoGP v japonském Motegi kladl americký jezdec Colin Edwards, který hodlal na okruhu Twin Ring vystoupit na cílové pódium. Bohužel pro USA se tento jezdec dostal do kolize v prvním kole závodu a tak cíl tentokrát vůbec neviděl. Edwards se tak připravil o pozici jediného jezdce třídy MotoGP, který bodoval letos ve všech závodech (nyní je jediným jezdcem celého Grand Prix, který bodoval ve všech letošních závodech, již pouze Francouz Randy De Puniet ve třídě 250 ccm).
“Byla to skutečná hanba, motocykl byl dokonale připravený a já se zde cítil opravdu dobře,“ říkal Edwards po závodě. “Myslím si, že jsem mohl bojovat o pódium, ale co můžete v této situaci dělat?! Upadl jsem totálně nečekaně, stejně jako tomu bylo minulý rok s Hopkinsem. Pozitivní je pouze to, že dva japonští jezdci skončili v Japonsku na pódiu.“