Edwards měl v závodě problémy

Americký jezdec Colin Edwards zažil během doningtonského závodu několik vážných problémů. Přesto nakonec vybojoval desáté místo.

Edwards měl v závodě problémy
Při včerejší závodu třídy MotoGP měl na okruhu Donington Park americký jezdec Colin Edwards incident z japonským jezdcem Tohru Ukawou, se kterým se navzájem střetl, Ukawa vše odnesl svou štěrkovou příhodou. Poté Edwards předvedl solidní výkon doplnění předjetím několika jezdců, a to až do doby, kdy ztratil chránič pravého kolena.
"Byl to velmi těžký závod," říká Colin Edwards. "Na začátku jsem měl menší problém se spojkou a poté s kontaktem s dalším jezdcem a nakonec ošklivou srážku s motocyklem Tohru Ukawy (důkaz o této srážce nesla odřená kapotáž Edwardsova stroje). Pak jsem se vzpamatoval a začal předjíždět některé jezdce jako Hopkinse, Haydena a Jacqua. Šlo to snadno, ale když jsem projížděl okolo Jacqua, tak jsem ztratil svůj pravý slider a tak jsem byl donucený změnit můj styl jízdy. V levých zatáčkách bylo vše normální, ale v pravých jsem nebyl schopný dotyku s asfaltem. Problém je, že v Doningtonu jsou pouze tři levé zatáčky."
Edwards nakonec v třicetikolovém závodě skončil na desátém místě, tři pozice za svým týmovým kolegou Noriyuki Hagou.
"Byl to pozitivní závod s těžkým začátkem," říkal o nedělním podniku šéf projektu Aprilie pro třídu MotoGP pan Gigi Dall´Igna. "Ve Warm Upu jsme měli problémy se spojkou a tak se Colin rozhodl nepoužít tento stroj. Pro oba jezdce jsme připravili testovaný materiál, a to i přestože se oba rozhodli jet na jiných pneumatikách. V každém případě jsme na tomto okruhu získali dobrý výsledek."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist