Dvoutakty opět bodovaly

Jeremy McWilliams i Nobuatsu Aoki získali body do celkového hodnocení šampionátu opět na dvoutaktních motocyklech, kterým se na německém okruhu daří vzdorovat silným, čtyřtaktním strojům.

Dvoutakty opět bodovaly
Irský jezdec Jeremy McWilliams se sice kvalifikoval do první řady startovního roštu třídy MotoGP, ale o tuto svojí výhodu přišel ještě před první zatáčkou, když ho doslova převálcovala smečka čtyřtaktních strojů stojících v zadních řadách. Nebyl to však pouze start, který poslal Jeremyho k boji o pozice až za první desítkou, ale především problémy s motorem, které trápily belfastského jezdce po celý závod. Jeremy v jednu chvíli dokonce zvažoval, že ze závodu odstoupí. Nakonec tedy v závodě zůstal a dokončil ho jen jednu sekundu za svým týmovým kolegou Nobuatsu Aokim na dvanáctém místě.
"Pokud by můj motor fongoval dobře, vím že jsem mohl skončit v první desítce pořadí," říkal Jeremy McWilliams. "Vlastně jsem se nikdy nedostal před Checu, ačkoliv jsem se před něho mohl dostat v každém kole. Nikdy jsem však neměl správnou rychlost abych dokončil předjíždění. Měl jsem od začátku závodu poruchu v motoru. Vypadalo to, jakoby neprocházelo palivo, jako by tam byl nějaký druh blokace. Nyní se to prověřuje. Několik kol to bylo strašné, myslel jsem dokonce na odstoupení ze závodu."
Japonský jezdec týmu Proton KR Nobuatsu Aoki svedl svůj souboj s krajanem Norickem Abe, který startoval na daleko výkonnějším motocyklu Yamaha. Ve finále závodu prohrál právě díky výkonu motoru Aoki souboj o první desítku o pouhé dvě desetiny a tak dokončil závod na jedenáctém místě.
"Nakonec jsem dojel na jedenáctém místě," povzdechl si Aoki v cíli. "Byl to velmi těžký závod. Na doporučení Bridgestonu jsem použil jak na předním, tak na zadním kolu pneumatiky, které jsem doposud nepoužíval. Přední pracovala dobře, ke konci však ta zadní již tak dobrá nebyla. Měl jsem dobrý start, ale nemohl jsem se zpočátku rozjet a tak jsem ztratil mnoho pozic. Po deseti kolech se zlepšila rovnováha podvozku ačkoliv zadek stále nepracoval dobře. Měl jsem také několik podivných věcí s motorem, jakoby nepracoval některý z ventilu nebo závadně nešlo palivo. Bylo to několik kol a také jsem si myslel, že by mě to mohlo zastavit. Myslím, že Abe také zápasil se svou přední pneumatikou. Hledal jsem tedy šanci k jeho předjetí, ale bohužel jsem jí nenašel. Jsem velmi zarmoucený vzhledem k Jeremymu, který měl zřejmě pšt kol velmi velký problém."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist