Dunlop bude dodavatel pro Moto3 a Moto2

Společnosti Dunlop Motorsport, IRTA a Dorna Sports podepsali smlouvu o exkluzivním dodávání pneumatik pro šampionát Moto3. Tato dohoda vejde v platnost v roce 2012 při zavedení nové kategorie a poběží až do konce sezóny roku 2014. Proběhla také dohoda, která prodlužuje stávající smlouvu pro šampionát Moto2 minimálně do konce roku 2014.

Dunlop bude dodavatel pro Moto3 a Moto2
Společnost Dunlop bude poskytovat pneumatiky a technickou podporu všem závodníkům v závodech Moto3, jež nahradí mistrovství světa 125cc. Dunlop je výhradním dodavatelem pneumatik pro Moto2 od jeho počátku v roce 2010. Společnost Dunlop, jako dodavatele pneumatik, schválily Dorna i Mezinárodní asociace týmů silničních závodů (IRTA).

Sanjay Khanna, Managing Director, Dunlop Brand Europe, Middle East and Africa říká:
„Dorna, IRTA a týmy podporují závazek společnosti Dunlop vůči motocyklovým závodům tím, že prodlužují naši smlouvu pro Moto2 a poskytují nám smlouvu pro nový seriál závodů Moto3. To jsou silné argumenty pro technologie Dunlop, které budou v průběhu těchto fantastických mistrovství znovu zdůrazňovány divákům po celém světě."
Jean-Félix Bazelin, General Manager, Dunlop Motorsport komentuje:
„Moto3 je pro Dunlop, naše inženýry a techniky vzrušujícím novým šampionátem a my si tuto novu výzvu vychutnáváme a těšíme se na pokrok v našem chápání při vytváření pneumatik pro čtyřtaktní závodní stroje 250cc. Prodloužení smlouvy pro Moto2 je velkým důkazem dobré práce, kterou v tomto šampionátu odvádíme, a jejíž výsledky jsou jasně vidět."
Sharon Antonaros, Dunlop Europe Motorcycle Marketing Director prohlašuje:
„Dunlop se účastní motocyklových závodů, aby rozvinul své produkty a své znalosti nejnovějších technologií. To poskytuje výhody našim spotřebitelům jako např. technologie NTEC a MultiTread, které jsme v průběhu své účasti v Moto2 ještě vylepšili. Moto3 je fantastickým novým zkušebním terénem a naše přítomnost již při startu mistrovství, kdy je křivka učení v nejstrmějším bodě a potenciální odměna v bodě nejvyšším, nám bude velkým přínosem."

Carmelo Ezpeleta, Dorna CEO, říká:
„Je velkou ctí mít možnost dále spolupracovat s takovou značkou jako Dunlop v nové kategorii Moto3 a také pokračovat ve stávající spolupráci, kterou máme v Moto2, až do konce roku 2014. Vášeň společnosti Dunlop pro světové motocyklové závody a její závazek vůči světovému šampionátu jsou hodnoty, jež spojily vztah s organizací Dorna, což se stalo ve dvou ze tří kategorií, které mistrovství světa tvoří. Není pochyb, že neustálá technologická činnost prováděná společností Dunlop za účelem vylepšení jejich produktů umožňuje okruhu sloužit jako testovací dráha pro takový rozvoj a že se tato technologie pak převádí na silnici. "

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist