Ducati testovala v Mugellu

Na okruhu Mugello se v tomto týdnu konaly testy továrního týmu Ducati Fila, který doplnil i Američan Eric Bostrom a překvapivě i domácí Lorenzo Lanzi.

Ducati testovala v Mugellu
Na legendárním okruhu Mugello, kde se každoročně koná italská Grand Prix, absolvoval tento týden testování tovární tým Ducati Fila, tedy tým v němž Régis Laconi a James Toseland bojují o světový titul třídy Superbike. Vedle této dvojice se testů továrních speciálů zúčastnil také jediný oficiální zástupce továrny Ducati v USA - Eric Bostrom.
Dvoudenní test na těžkém okruhu blízko továrny Ducati zvládl nejlépe Régis Laconi, který jezdil nejrychlejší časy. Eric Bostrom svůj výkon předvedl na stejné hranici jako James Toseland. Důležité však je, že zatímco Laconi a Toseland jezdili pneumatiky Pirelli, Bostrom jezdil své standardní Michelin. Vzhledem k tomu, že se eBoss nedokázal na relativně lepších pneumatikách dostat přes časy Toselanda a Laconiho, přišli šéfové Ducati Corse s riskantním návrhem. Narychlo povolali Lorenzo Lanziho, který je jezdcem supersportového týmu boloňské továrny. Lanzi usedl na druhý motocykl Jamese Toselanda, který však mechanici nejprve oblékli do pneumatik Michelin. Výsledek se dostavil prakticky okamžitě, protože Lanzi ihned zajížděl časy o 1,5 sekundy rychlejší než Toseland a Bostrom.
"Mugello je velmi těžký okruh a já ztratil hodně času, než jsem se ho trochu naučil," říkal Eric Bostrom po návratu do své rodné vlasti. "Hodně času nám také sebralo hledání nastavení, pak jsem také dlouho zkoušel nové pneumatiky Michelin, které mají mít větší boční přilnavost. Nakonec začalo pršet a já ztratil zbytek testovacího dne. Nikdy jsem vlastně nedostal příležitost absolutně se soustředit na rychlé kolo a zjistit tak, kde na tomto okruhu jsem. Ovšem Lanzi je dobrý jezdec. Usedl na druhý motocykl Jamese Toselanda a ihned jezdil hodně rychle. Je to opravdu dobrý jezdec, ale hlavně o Mugellu hodně ví. Musím ovšem přiznat, že když jezdil rychleji než já, tak to bylo pro mne zklamání."
Proč však jezdil Lanzi na tovární Ducati 999 F04 s pneumatikami Michelin a ne Pirelli, se kterými nastupuje on i tým Ducati Fila do závodů Mistrovství Světa? Podle některých zdrojů z Ducati Corse by mohl Lorenzo Lanzi podpořit Erica Bostroma v posledních dvou závodech amerického šampionátu AMA U. S. Superbike, které se jedou na okruzích Road Atlanta a Virginia International Raceway. Podle stejných zdrojů, které říkají, že Lanzi pomůže získat Ducati úspěch v USA, je jistá i účast italského mladíka na okruhu V. I. R. v nadcházejících testech AMA, které se na tomto okruhu konají příští týden. Pokud opravdu Lanzi přeletí oceán a nastoupí k testování ve Virginii, patrně již v USA i dokončí sezónu.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist