Ducati na Phillip Islandu (2)

Tým Ducati Fila pokračoval v testech na australském Phillip Islandu.

Ducati na Phillip Islandu (2)
Tovární tým Ducati Fila pokračoval na australském okruhu Phillip Island ve svém třídenním testování. Oba jezdci na motocyklech Ducati 999 F03 zlepšili své včerejší maxima, když francouzský Régis Laconi zajel při 74. kolech 1:34,00 (na měkkých gumách) a jeho týmový kolega James Toseland z Velké Británie čas 1:34,50. Mladý Brit však své včerejší testování brzy ukončil, protože nepříjemně havaroval v pravotočivé zatáčce Honda [zatáčka, před kterou havaroval vloni Troy Bayliss v závodě GP - poz. Racing]. I přes nepříjemné zranění je Toseland odhodlán nastoupit k poslednímu dni testování, kdy je na programu dvojitá simulace závodní délky.
"Počasí bylo dnes o hodně lepší a já tak měl snadnější práci," říkal po druhém dni testování Francouz Régis Laconi. "Našel jsem dobré řešení pro přední pneumatiku, zadní také nevypadá zle, ačkoliv stále musím ještě nalézt více postraní přilnavosti. Moje časy nejsou špatné, jel jsem poloviční vzdálenost závodu a držel jsem je na 1:34. Je obtížné odhadnout jak se mohu zlepšit, protože se zde povětrnostní podmínky rychle mění, ale jsem si jistý, že se na 1:33 mohu dostat."
Technici Ducati odhalili problém stability, který se vyskytl při testování na konci loňského roku ve Valencii, přesto James Toseland svůj stroj poslal k zemi. "Přidal jsem plyn na výjezdu ze zatáčky Honda," komentuje situaci James Toseland. "Najednou zadní kolo ztratilo přilnavost. Byl to pád v malé rychlosti a proto jsem si jistý, že zítra budu pokračovat v testování," dodal jezdec, jenž již dále v testování včera nepokračoval.
Dalšího zlepšení zaznamenal Lorenzo Lanzi, který v Austrálii testuje nový stroj Ducati 749R, jenž bude novou zbraní boloňské továrny v letošním šampionátu Supersport. Lanzi absolvoval stejně jako Laconi 74 kol, při nichž zajel nejlepší čas 1:37,46.
"Dnes jsem udělal mnoho práce na testech pneumatik," říkal Lanzi. "Bohužel stále trpím únavou z dlouhého letu a poté se cítím odpoledne unavený. Motocykl vypadá dobře, motor také, nastavení je téměř dokonalé, jen potřebujeme zlepšit zadní pneumatiku."
Testy Ducati Fila pokračují posledním dnem dnes (v těchto chvílích našeho času pomalu končí).

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist