Ducati na místo svých prvních testů

Do místa kde absolvovali jedny z prvních testu stroje Desmosedici se vrací Troy Bayliss a Loris Capirossi.

Ducati na místo svých prvních testů
Australský jezdec Troy Bayliss se vrací na svůj domácí okruh, kde v roce 1997 zahájil svou mezinárodní kariéru, když nastoupil s divokou kartou do závodu World Superbike a později i do závodu Grand Prix 250 ccm. O čtyři roky později se stal australský jezdec Mistrem Světa Superbike a o další rok později dokázal na Phillip Islandu získat double, když zvítězil v obou závodech WSBK. Nyní má před sebou první start na domácí půdě v závodě MotoGP.
"Phillip Island je pro mě nejzajímavější závod celé sezóny," říká Bayliss. "Po Malajsii jsem se rychle vrátil domů do rodného města, kde jsem trávil několik dnů volna. Musel jsem přesto podniknou několik rozhovorů pro tisk a také několik prezenčních akcí. Mám rád tu atmosféru a mám rád ten okruh, mám rád všechny okruhy kde můžu být dobrý. Zde je místo, kde budu mít štěstí. Byl to jeden z prvních okruhů kde jsem testoval Desmosedici a právě tyto testy byly dobré. Tento víkend by pro mě měl být dobrý. Budu tam mít mnoho přátel a fanoušků, kteří mě poženou k výsledku a já budu bojovat o podium."
Druhý jezdec týmu Ducati Marlboro Loris Capirossi z Itálie zažil v Austrálii již několik vítězství, když se v letech 1990 a 1991 radoval z vítězství v závodech třídy 125 ccm a v roce 1996 dokonce ve třídě 500 ccm, což jistě svědčí o tom, že mu klimatické podmínky Austrálie vyhovují. Loris Capirossi se vždy rád vrací na okruh Phillip Island, kde v roce 1990 získal svůj první titul ve třídě 125 ccm a to jako nejmladší světový šampión celé historie Grand Prix.
"To je již hodně dávno, ale stále to mám v živé paměti," usmívá se Loris. "Mám hodně rád Phillip Island. Je to, ale těžký okruh, zvláště pro pneumatiky. Během testu na tomto okruhu jsem dělal závodní simulaci a pneumatiky Michelin pracovaly dobře. Taky jsem se snažil nalézt několik nastavení podvozku a motoru, myslím si, že jsem pracoval v dobrém směru. Všichni v týmu tvrdě pracují na zlepšení motocyklu. Je to náš první rok, ale myslím si, že můžeme být všichni spokojení z toho co jsme dosáhli. Příští rok by měl být ještě lepší, protože budeme mít od všech okruhů plné informace."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist