Ducati Marlboro do Valencie

K poslednímu závodu letošní sezóny se vypravil tovární tým Ducati Marlboro, který v Austrálii konečně získal pódiové umístění.

Ducati Marlboro do Valencie
V dobré náladě cestuje do španělské Valencie tovární tým Ducati, který na druhý nejpomalejší okruh přijíždí po zisku svého prvního pódia v letošní sezóně. Po závodě Grand Prix Austrálie zůstal tým Ducati Marlboro na okruhu Phillip Island ještě dva dny, během těchto dvou dnů najezdili oba jezdci týmu mnoho testovacích kilometrů.
Loris Capirossi dokončil poslední závod na výborném třetím místě a tak nyní doufá, že minimálně stejného umístění dosáhne i při posledním závodě roku, který se koná na okruhu Ricardo Torma. Tímto výsledkem by chtěl Loris Capirossi povzbudit své ambice do náročného zimního programu, plného stovek kilometrů při několika důležitých testech.
"Toto byl těžký rok, ale nikdy jsem proti němu nepřestával bojovat, stále se učím a postupuji vzhůru," říká Loris Capirossi před cestou do Valencie. "Závod na Phillip Islandu mi dal za práci trochu odměny. Byl to pro mne nový začátek a tak doufám, že v dalším závodě mohu být opět nahoře. Valencia je taková divná dráha, je to jako motokárový okruh, což je pro závod MotoGP hodně těžké. Je to plné pomalých zatáček a krátkých rovinek, nevyužiji proto sílu motocyklu. Myslím si, že by to bylo zábavnější na motocyklu 125 nebo 250 ccm. Preferuji rychlé a technické okruhy, líbí se mi například poslední dva, kde jsme byli – Austrálie a Malajsie. To jsou pro jízdu na motocyklu MotoGP fantastické okruhy."
Druhý jezdec Troy Bayliss po závodě v domácí Austrálii již ví, že v týmu Ducati Marlboro nastoupí ve Valencii k poslednímu závodu. Okruh Ricardo Torma v Cheste mu není neznámý, v dobách svého působení v Mistrovství Světa Superbike zde dokázal vítězit a tak zcela jistě záludnost okruhu, jenž je z hlediska diváckých možností světovou raritou, dokonale zná. Troy Bayliss se jistě bude chtít s týmem Ducati Marlboro rozloučit výborným výsledkem.
"Vždy jsem si Valencie užíval," vzpomíná Bayliss na své předchozí vystoupení před španělským publikem. "Měl jsem tam několik dobrých závodu se superbikovým týmem Ducati. Pro MotoGP je ten okruh více složitější. Máte totiž větší výkon, který nelze na tomto okruhu řádně uplatnit. Celkově tam jezdíte s malou průměrnou rychlostí, kromě několika sekund na cílové rovince nikdy nepoužíváte plný plyn. Na konci minulého roku jsem absolvoval na tom okruhu velmi dobrý test a tak doufám, že jeho část budu schopen přenést do tohoto posledního závodu."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist