Ducati a HRC testují na Sepangu

Týmy HRC a Ducati testují na Malajsijském okruhu Sepang kde je dnes z dráhy vyhnal déšť. Třídenního testování se zúčastní celkem deset jezdců.

Ducati a HRC testují na Sepangu
Na okruhu Sepang v Malajsii dnes začala zřejmě největší testování letošní zimy. Společné dostaveníčko si zde daly týmy HRC a Ducati. Celkem deset jezdců "lítalo" po rozpáleném okruhu ve velkém teplu (vzduch 30 °C/asfalt 35 °C), ale za neustálého honění mraků, ze kterých po poledni spadlo i trochu vody v podobě prudké bouře. Ducati zde nasadila svou dvojici Loris Capirossi a Troy Bayliss. Za HRC zde pak začali testovat jezdci Valentino Rossi a Nicky Hayden z týmu Repsol Honda, Max Biaggi a Tohru Ukawa z týmu Sita Ponse, Daijiro Kato a Sete Gibernau z týmu Telefonica MoviStar Gresini Honda a posledními jezdci byli Makoto Tamada z týmu Pramac Honda Bridgestone a testovací jezdec HRC Shinichi Itoh
Tovární tým Ducati pokračoval ve své práci na novém motocyklu Desmosedici. Loris Capirossi dnes dokončil celkem 38 okruhů během kterých stanovil svůj nejlepší čas na hranici 2:05,3 min. Jeho týmový kolega Troy Bayliss dokončil o jeden okruh více, ale svůj čas posunul "pouze" na 2:06,5 min.
"S tím jak dnes věci šly jsem opravdu spokojený", říkal Capirossi na konci testovacího dne. "Dnešek pro nás byl důležitý, protože z tohoto okruhu jsme doposud neměli žádné údaje. Začali jsme tedy od začátku a pokud jsou tyto časy tedy výchozí, můžeme být pouze potěšení.
"Nikdy jsem zde nejezdil, tak jsem si koupil Playstation a hru F1, se kterou jsem se pokusil naučit okruh jak nejlépe jsem mohl", říkal druhý jezdec Ducati Australan Troy Bayliss. "Jsem potěšený z toho, jek to dnes šlo. Během mých kol jsem hledal na tomto dlouhém a širokém okruhu tu nejlepší stopu. Bohužel jsem se dnes kvůli dešti nedostal k vyzkoušení různých variant převodových poměrů. Jsem si jistý, že zítra bude další z produktivních testovacích dnů."
Tým HRC je v Sepangu zastoupen všemi svými jezdci třídy MotoGP. V týmu Pramac Honda Bridgestone bylo rozhodnuto, že vedle Makoto Tamady nastoupí ve všech testech až do zahájení šampionátu další z japonských pilotu Shinichi Itoh, který tak má především přispět k zlepšení pneumatik Bridgestone ještě před startem prvního závodu 6. dubna na okruhu Suzuka.
"První den byl stejný jako vždy, věnoval jsem ho nastavení motocyklu", říkal novic v MotoGP Makoto Tamada. "Jsem zde poprvé a tak potřebuji porozumět tomuto okruhu. Mám ještě hodně místa pro zlepšení, zítra budu pokračovat v programu."
"Přes rok jsem na Sepangu nejel", komentoval své dnešní snažení Shinichi Itoh. "Naposledy jsem jezdil na jiných pneumatikách. Všiml jsem si několika rozdílů a tak jsem navrhl několik řešení pro náš pracovní program v následujících dnech. Jsem si jistý, že dosáhneme několik vynikajících výsledků."
Zřejmě nejsledovanější duo je na Sepangu dvojice jezdců týmu Repsol Honda. Oba jezdci nastoupili k třídennímu testu se zcela odlišnými cíly. Zatímco Rossi se zaměřuje na zdokonalení nastavení svého stroje, pro Haydena je tento test především určen k naučení okruhu.
"Dnes jem zajel pouze 23 kol, mám tady pouze jeden motocykl a začal jsem s nastavením z loňského roku", říkal ke svému úvodu Valentino Rossi. "Když jsme na odpoledne připravili změny, začalo pršet a tak jsem se rozhodl ukončit dnešní testování."
"Je to další dobrá příležitost dostat se k trénování na motocyklu", říkal Rossiho týmový kolega Nicky Hayden. "Toto je moje první jezda na okruhu Sepang a líbí se mi. Toto je skutečně okruh pro Grand Prix, rychlý a bezpečný. Dnes jsem se nesnažil zajet žádný rychlý čas, soustředil jsem se nalézt správný rytmus. Potřebuji trénink.
Také tým Telefonica MoviStar Honda Gresini využil dnešní den k usilovnému testování. "Toto je můj první ostrý test s RC 211V. Zřejmě budu potřebovat nějaký čas na přizpůsobení jízdy s tímto motocyklem, ale je čas, nikam nespěchám", říkal nováček na čtyřtaktním motocyklu Honda Sete Gibernau. "Pro tento test ještě nemáme nové díly, ale do příštího testu v únoru je zřejmě již dostaneme", říkal Daijiro Kato, druhý Gresiniho jezdec, kterého zužovali žaludeční potíže.
Sito Pons byl poslední kdo v Sepangu představil kompletní tým. Jeho Tohru Ukawa patřil první den mezi nejpilnější jezdce. "Tady v Sepangu je všechno v pořádku", říkal odpoledne Tohru Ukawa. "Pracujeme na nastavení jak přední, tak zadní části. Stále ještě používám loňský motocykl, nový stroj bude teprve v továrně sestaven", doplnil jezdec, který si libuje v novém týmu.
"Dnes jsem po dvou měsících seděl poprvé na motocyklu", říkal Max Biaggi, který se po několika letech vrací na motocykly japonské Hondy. "Jezdím na novém motocyklu, který potřebuje ještě hodně testování a nastavení. Dnes jsme pracovali na elektronice, ale potřebujeme trochu pomoci od techniků z továrny. Oni měli dnes starosti s hodně jezdci a tak si dali na čas."
Testování na okruhu Sepang pokračuje do středy tohoto týdne. Nejlepší časy dnešního dne:
Daijiro Kato - 2:05,2 (29 kol)
Loris Capirossi - 2:05,3 (38)
Valentino Rossi - 2:05,7 (23)
Tohru Ukawa - 2:06,0 (55)
Max Biaggi - 2:06,0 (25)
Troy Bayliss - 2:06,5 (39)
Sete Gibernau - 2:06,6 (24)
Shinichi Itoh - 2:07,0 (55)
Nicky Hayden - 2:07,7 (58)
Makoto Tamada - 2:09,0 (56)

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist