Druhý závod bude velkou neznámou

Velkou neznámou bude pro Michala Bursu druhý podnik mistrovství světa Endurance, který se koná na okruhu Assen.

Druhý závod bude velkou neznámou
Druhý závod bude velkou neznámou
Velkou neznámou bude pro Michala Bursu druhý podnik mistrovství světa Endurance, který se koná na okruhu Assen. Jediný český zástupce ve světovém šampionátu ve vytrvalostních závodech silničních motocyklů bude na nizozemské dráze startovat po delší přestávce a bude se znovu seznamovat s okruhem i motocyklem Suzuki GSX-R 1000, jenž byl po prvním mistrovském klání v italské Imole podroben rozsáhlejšímu dolaďování podvozkových partií.
Na odzkoušení techniky a důkladné poznávání okruhu bude mít Michal Bursa notně omezenou dobu. „Podle sestaveného programu nás čeká náročný tréninkový maratón. Pro účastníky seriálu mistrovství světa bylo do jednoho dne naplánováno celkem šest půlhodinových volných tréninků a kvalifikačních jízd. Hned následující den se uskuteční samotný závod,“ prozradil český jezdec. „Je to dost našlapané. Velmi málo času máme na doladění motorky i dokonalé naučení trati. V podstatě na to budu mít souhrnem jen šedesát minut, protože příležitost musí dostat i další jezdci týmu,“ sdělil dále Bursa, který startuje v německé stáji KFM-Herber Endurance.
Vzpomínky na okruh Assen má Michal Bursa spojené se svými starty v evropském šampionátu. „Je to však už nějakých osm let, od té doby se trať změnila a netuším vůbec jak velká to byla inovace. Letos jsme zde netestovali, ale snad se mi podaří najít rychle správný rytmus pro průjezdy jednotlivých zatáček,“ řekl zkušený pražský závodník před svým odjezdem do Nizozemska a nezatěžoval se vůbec myšlenkou, že by si nemohl zvyknout na motocykl podrobený v uplynulých dnech úpravám. „Jedná se o prospěšné změny, seznamování by tedy mělo být rychlé,“ uvedl Bursa. „U motorky nám v prvních závodech nevyhovoval malý rozsah možnosti nastavení podvozku, který se nyní upravoval ve spolupráci s firmou Ohlins. Změny se týkaly celé geometrie a nastavení předních vidlic,“ vypověděl dále čtyřicetiletý jezdec.
V prvních letošních mistrovských závodech Bursa s Němcem Hansem Herberem pro tým zajistili body za desáté místo. S podobným výsledkem by mohl být český motocyklista spokojen i v Assenu, kde bude startovat přes čtyřicet týmů s více než stovkou jezdců. „Udělalo by mi radost, když bychom byli opět do desítky. Do závodů ovšem nastoupí větší konkurence než byla v úvodním podniku,“ upozornil Bursa a k jezdecké sestavě německé stáje dodával: „Závod se jede opět pouze na 200 mil a je to tedy v podstatě delší sprint. Zda jej pojedeme opět jen ve dvou nebo se v sestavě objeví také třetí týmový jezdec Švéd Persson se rozhodne až po volných trénincích. S ohledem na mé potíže s operovaným kolenem ovšem nebudu určitě v pozici prvního startujícího závodníka, ale nastoupím až při střídání jezdců.“ Motor Sport Media MSM 2000
Lapáček Karel
tel.: 472 775 739 nebo 728 938 663
e-mail: msm2000@seznam.cz

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist