Den před poslední GP roku

Tradičně velmi rušno bylo den před závodem v paddocku okruhu, kde se koná Grand Prix. Jezdci rozdávali autogramy a poskytovali rozhovory.

Den před poslední GP roku
* * * Valentino Rossi dnes čelil ve Valencii přívalu otázek, které všechny směřovali k jedinému tématu - za koho bude jezdit v příští sezóně. Jezdec týmu Repsol Honda však nic ze svých plánů neprozradil a pouze prohlásil, aby všichni lidé počkali tři dny a pak se dozví více.
"Zítra přijede člověk od Hondy a povedeme jednání ještě předtím, než učiním prohlášení," říkal dnes Valentino Rossi na tiskové konferenci ve Valencii. "Nemyslím si, že by bylo dobré učinit tak před závodem a proto raději počkám a promluvím až po závodě." * * * Manuel Poggiali přijel do Valencie k boji o světový titul třídy 250 ccm po stále nedoléčené chřipce, která ho sklátila na konci minulého a na začátku tohoto týdne, přesto je odhodlaný o druhý titul své kariéry velmi bojovat.
"Cítím se velmi uvolněný," říkal Poggiali. "Mám sedm bodů výhodu, není to hodně, ale je to důležité. Pojedu svůj obvyklý závod, odvedu to nejlepší a uvidím jaký bude výsledek na konci. Od neděle mám trochu chřipku, ale nyní se s pomocí Mobilní kliniky cítím lépe. Jsem si jistý, že pro závod budu připravený." * * * Na neděli je předpovídaná možnost mokrého závodu a tak je mírným favoritem v boji o titul, i po výkonu z Phillip Islandu, italský jezdec Roberto Rolfo, který však prohlašuje, že si věří za všech podmínek.
"Jen doufám, že to pro všechny bude dobrý víkend a velký festival," říkal Roberto Rolfo. "Ať se v neděli stane cokoliv, mohu říct, že pro mě byl tento šampionát velmi dobrý. Toto je malý okruh a tak by měl sedět mojí Hondě. Pojedu jako vždy na sto procent a pokusím se využít příležitosti." * * * Italský jezdec třídy MotoGP Max Biaggi zažil třikrát boj o titul třídy 250 ccm, který rozhodoval poslední závod a tak jistě dobře ví, co se odehrává v duších obou jezdců. Přesto Biaggi říká: Nemyslím si, že by potřebovali nějakou radu, oba jsou zkušení a jistě dobře vědí, co mají dělat."
* * * Živo bylo i v zákulisí valencijského paddocku, kde dnes proběhl tzv. Den vítězů. Stovky motocyklových fanoušků tak mělo možnost shlédnout nejen boxy, ale i samotný paddock okruhu. Jejich návštěvu jim zpříjemňovali všudypřítomní jezdci, kteří rozdali stovky autogramů.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist