Den před GP Austrálie

Jako tradičně, tak i v Austrálii se den před Grand Prix konalo několik zajímavých akcí i několik zajímavých rozhovorů.

Den před GP Austrálie
Téměř jednomyslný názor koluje v depu australského okruhu Phillip Island, tento názor nese ducha, že se jezdci Grand Prix nacházejí na nejlepším okruhu celého šampionátu. Všude se hovoří o posledním závodě, ve kterém získali tituly dva první Mistři Světa letošní sezóny, přesto ale hlavním tématem byl opět Valentino Rossi a podpis jeho nové smlouvy (připravuji další článek ohledně nejaktuálnějšího stavu Rossiho smlouvy po včerejším jednání s HRC). Valentino Rossi přijel dnes na okruh po dvoudenním volnu, jenž trávil v australském Sydney, zatímco někteří další jezdci se dnes věnovali jiným aktivitám jako například surfování, rybaření, potápění, ale i stříhání ovcí.
Po týdenním volnu se do paddocku vrátil také John Hopkins, který byl po závodě v Motegi diskvalifikovaný a v Sepangu tak chyběl. Svou mimořádnou a především neplánovanou dovolenou strávil Hopper v domě svého přítele Garryho McCoye v australském Brisbane, kde se věnoval především jízdě na vodním skútru.
Po úterním shromáždění příznivců továrny Ducati se vrátili i oba jezdci italské továrny Loris Capirossi a Troy Bayliss, kteří se společně se starostou Melbourne panem Johnem So, tohoto setkání zúčastnili. Při tomto setkání se vedle jízdy společně se stovkou nadšenců motocyklů Ducati také podívali do továrního obchodu Ducati, který byl za účasti Troye Baylisse otevřený v prosinci loňského roku. Před obchodem čekali na oba tovární jezdce Ducati stovky nadšených fanoušků.
Další australský jezdec Casey Stoner dnes sice slaví narozeniny, přesto nehodlá slavit, když říká, že oslava bude až když v neděli vyhraje závod třídy 125 ccm. "Lidé se mě ptají, jestli si dnes konečně dám svou první sklenici piva, ale mě spíš zajímá první vítězství," říká jezdec, který si nechává ošetřovat nateklé prsty po pádu z okruhu Sepang.
Nový Mistr Světa třídy 125 Daniel Pedrosa se také konečně vyjádřil otevřeně o tom, že nebude v příští sezóně obhajovat svůj titul, jelikož přestupuje do třídy 250 ccm, přesto však Pedrosa upozornil, že konečná dohoda stále nebyla učiněná. "Chci jezdit dvěstěpadesátky," říká Dani. "Mám několik možností, musím vše důkladně probrat, ale chci jit do třídy 250."
K Pedrosovi se vyjádřil i Valentino Rossi, který řekl: "Viděl jsem maličkého Daniho jezdit před dvěma roky a od té doby ho stále sleduji. Nyní, když zvítězil, je připravený pro třídu 250 ccm. Španělského jezdce k jeho přestupu také povzbuzuje rychlá adaptace jeho loňského soupeře Manuela Poggialiho, který ve svém debutujícím roku má světový titul doslova na dosah. Týmový kolega Pedrosy v týmu Alberta Puige sice ještě nebyl potvrzený, přesto japonský jezdec Yuki Takahashi říká, že se prostřednictvím HRC stane partnerem právě Dani Pedrosy.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist