Další zpráva z Daytony

Eric Bostrom udržel první místo v kvalifikaci třídy Superbike a obsadil Pole Position pro sobotní závod. DuHamel získává další vítězství, tentokrát ve třídě Formula Xtreme, kde dojíždí náš Vincent Haskovec na šestém místě.

V kvalifikaci na 63. Daytonu200 zvítězil lasvegaský Eric Bostrom na továrním stroji Ducati 999RS, který si již v první kvalifikaci zajistil vítězství rekordním kolem v čase 1:46,835. Na druhém místě skončil Ericův Bratr Ben Bostrom, který se strojem Honda CBR 1000RR odsunul na třetí místo loňského šampióna AMA Superbike, Australana Mata Mladina.
1. + 2. KVALIFIKACE - AMA Superbike (kvalifikace se zúčastnilo 55 jezdců)
10.- Joshua Kurt Hayes (Kawasaki ZX-10R) 1:51,653
V prvním letošním závodě v rámci daytonského víkendu zvítězil před doslova několika minutami ve třídě Formula Xtreme (jede se v Daytoně poprvé) tovární jezdec japonské Hondy Miguel DuHamel, který se tak radoval z dalšího vítězství na ovále floridské dráhy. Druhý skončil jeho týmový kolega Ben Bostrom. O třetí místo bojovala čtyřčlenná skupina, ve které byl také náš Vincent Haskovec. Český jezdec se po celý závod pral zejména s Kanaďanem Pascalem Picottem na stroji Yamaha, kterému také v posledním kole podlehl a skončil v cíly prvního letošního závodu na šestém místě.
ZÁVOD - Formula Xtreme (15 kol - 18 jezdců)
1.- Miguel DuHamel (Honda CBR 600RR)
2.- Ben D. Bostrom (Honda CBR 600RR) +0,151
3.- Jake Zemka (Honda CBR 600RR) +4,035
4.- Alex Gobert (Honda CBR 600RR) +4,147
5.- Pascal Picotte (Yamaha YZF R6) +4,338
6.- Vincent Haskovec (Suzuki GSX-R600) +4,417 Dnes se ještě jede za účasti Vincenta Haskovce závod třídy AMA Superstock. O tomto závodě přineseme reportáž v zítřejších, odpoledních hodinách.