Další změna kalendáře WSBK 04

Kanada nebude mít závod světových Superkiků, toto rozhodnutí padlo po návštěvě vrchního komisaře FIM pana Claude Denise na samotném okruhu v Québecu.

Další změna kalendáře WSBK 04
Kalendář šampionátu World Superbike doznal další změny a opět k horšímu. Po vyřazení závodů na japonském okruhu Sugo, po již předem odmítnutí okruhu Sepang v Malajsii, přišlo vyřazení dalšího okruhu, když tentokrát se jedná o kanadský okruh Mont Tremblant v provincii Québec.
Závod v Kanadě byl do příštího ročníku WSBK vložen premiérově s podmínkou úspěšné homologace. Pan Claude Denis - inspektor FIM, navštívil nedávno tento kanadský okruh a vrátil se do Evropy se špatnou zprávou zejména pro promotera šampionátu FGSPORT - okruh se nachází v takové části své výstavby, že do termínu závodu nemůže splnit požadavky pro homologaci.
V kalendáři WSBK pro rok 2004 je tak pouze jedenáct závodů, když na ten dvanáctý je vyhrazen termín, avšak místo pořádání nebylo určené. FGSPORT nyní shání náhradní okruh, kde v termínu 2. - 4. Července uskuteční závod WSBK. Aktualizovaný kalendář World Superbike:
Závody třídy World Supersport se konají na všech okruzích vyjma USA 29. února - Španělsko (Valencia)
28. března - Austrálie (Phillip Island)
18. dubna - San Marino (Misano)
16. května - Itálie (Monza)
30. května - Německo (Oschersleben)
13. června - Evropa (Silverstone)
4. července - NEURČENO
11. července - USA (Laguna Seca)
1. srpna - Velká Británie (Brands Hatch)
5. září - Holandsko (Assen)
26. září - Itálie (Imola)
3. října - Francie (Magny-Cours)

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist