Další Goorberghovo pódium

Jürgen vd Goorbergh jde v Mistrovství Světa Supersport od pódia k pódiu, letos byl pokaždé mezi prvními třemi a vede v celkovém pořadí.

Další Goorberghovo pódium
Ve velmi těžkých podmínkách vybojoval holandský jezdec Jürgen vd Goorbergh z továrního týmu Yamaha Racing Italia své třetí pódiové umístnění v letošním šampionátu World Superbike. Poté, co byl start závodu pozdržený kvůli silnému lijáku o 40 minut, vyrazil Jürgen ze čtvrté řady neskutečným způsobem a po vynikající jízdě během úvodního kola projížděl cílem tohoto kola na šesté pozici. Následné kola předváděl holandský nestor závodních okruhů, že pochází ze země, kde závodníkům voda cizí není. Nakonec vybojoval vynikající třetí místo, kterým si jen potvrdil své vedení v celkovém hodnocení šampionátu Mistrovství Světa Supersport.
“Jsem velmi šťastný, že jsem dosáhl na pódium, zvláště poté, co jsem se kvalifikoval tak hodně dozadu na startovním roštu,“ říkal po závodě spokojený vd Goorbergh. “Když jsem viděl, že pojedeme za mokra, věděl jsem, že budu mít dnes velmi dobrou naději na pódium. Po startu jsem viděl, že bych mohl v těchto předpokladech uspět. Bylo by snadné ihned velmi spěchat a udělat nějakou chybu, ale využil jsem svou zkušenost a jen jsem se soustředil na stejný rytmus. Zaútočil jsem na Fujiwaru a získal jsem třetí místo, od té doby jsem věděl, že jsem na pódiu. Curtain byl již daleko vpředu, ale jsem spokojený za získané body a samozřejmě jsem spokojený, že vedu šampionát.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist