Další body pro Kawasaki

Dva jezdci na strojích Kawasaki ZX-RR se dostali na bodované pozice v posledním závodě Grand Prix - Alex Hofmann a Garry McCoy.

Další body pro Kawasaki
Po umístnění v první desítce při závodě třídy MotoGP ve francouzském Le Mans si v nedělním závodě stejné třídy, ovšem na okruhu Mugello, dojel australský jezdec Garry McCoy pro svůj další světový bod v letošní sezóně, když skončil na patnáctém místě. “V tom velkém teple to byl opravdu těžký boj, ale jsem spokojený – nebyl jsem předjet a získal jsem bod,“ říkal po závodě usměvavý Garry McCoy. “Na začátku závodu jsem si myslel že bych mohl jet za Alexem [Hofmannem], ale několik jezdců se dostalo mezi nás a on tak získal náskok. Pro závod jsem si také vybral dobré pneumatiky a tak jsem měl možnost jezdit stabilní časy na jedno kolo. Alex jel dnes dobrý závod, je jasné, že se mu to testování vyplácí. Nyní musíme zůstat při práci ve zlepšování celého motocyklu.“
Jak naznačil Garry McCoy, nejlepším jezdcem továrny Kawasaki byl v tomto závodě německý testovací pilot Alex Hofmann, který v Itálii startoval na divokou kartu. Alex během závodu absolvoval souboj s jezdci na výkonnějších strojích Honda RC 211V, jmenovitě s Nicky Haydenem a Ryuichi Kiyonarim. Oba jezdci ve finiši využili větší maximální rychlosti svých čtyřtaktních strojů a jezdce na stroji Kawasaki ZX-RR odsunuli na konečnou 14. pozici.
“Dobře jsem odstartoval a zpočátku závodu bylo nádherné bojovat s ostatními jezdci. Jsem však spokojený s tím, že jsem dosáhl na nějaké body,“ liboval si německý jezdec, který nastoupil letos ke svému druhému závodu ve třídě MotoGP. “Hodně kol jsem měl dobrou bitvu s Haydenem a Kiyonarim, oni však měli nepatrnou výhodu v maximální rychlosti. Pozitivní pro Kawasaki je, že jsem tam s nimi mohl bojovat. Měl jsem dobrou kvalifikaci, ale to je jen jedno kolo. Důležitý byl pokrok během závodu. Měl jsem velmi stabilní předek, ale zadní kolo mi začalo ke konci závodu podkluzovat.“
K práci svých jezdců se nakonec vyjádřil i manažer továrního týmu Kawasaki Racing pan Harald Eckl. “Pro Alexe to bylo trochu nešťastné, vždy když Haydena a Kiyonariho předjel v zatáčkách, vrátili mu to lehce na rovince. Stále trochu ztrácíme v rychlosti,“ přiznal Eckl. “Zaznamenali jsme dnes nějaká body což je dobré, ale hlavní věc je, že začínáme překonávat mezeru, která nás dělí od ostatních týmů. Kroky se mohou zdát malé, ale toto je nový projekt ve velmi vyrovnané třídě a tak jsme šťastní, že se pohybujeme kupředu,“ doplnil Harald Eckl.
Třetí jezdec týmu Kawasaki Racing, tedy Australan Andrew Pitt jel osamocený závod, který pro něj skončil na prvním nebodovaném, šestnáctém místě.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist