Clifford je s novým strojem spokojen

Peter Clifford je s novým čtyřtaktním strojem týmu WCM spokojený a již se těší do Estorilu, kde bude podle něj legrace.

Clifford je s novým strojem spokojen
Poté co absolvoval poslední tři závody s dvoutaktními “veterány“, testoval v pondělí na brněnském okruhu tým WCM Petera Clifforda svůj přestavěný čtyřtakt. Tento stroj by již měl splňovat požadavky pravidel pro závody třídy MotoGP. “Překvapili nás výsledky pondělních testů s naším přebudovaným motorem,“ říkal Peter Clifford. “Dokončili jsme celkem sedmdesát kol bez větších problémů a musím tedy připustit, že nedostatek problémů nás doslova překvapil. Je to druh překvapení, které jsme potřebovali. Samozřejmě to neznamená, že během následujících závodů se nám budou problémy vyhýbat, ale je to jistě dobrý začátek.“
V rychlém testu byl časově úspěšnější španělský jezdec týmu David De Gea, který dokázal jedno kolo zajet za 2:04,2 a tedy o 5,2 sekundy pomaleji než nejrychlejší jezdci Loris capirossi a Tohru Ukawa, ale zlepšení o 0,4 sekundy oproti sobotnímu kvalifikačnímu času na českou Grand Prix jistě potěšilo nejen samotného jezdce.
“Nechtěli jsme jezdit na nejrychlejší časy, ale bylo dobré vidět, jak se David dostal lehce k času 2:04. David si byl jistý, že přinejmenším sekunda by se dala ještě přidat,“ doplňuje Clifford.
Druhý jezdec týmu, Brit Chris Burns se stále zotavuje ze své zlomené klíční kosti, kterou si zlomil v britském Doningtonu, a snad proto se spíše věnoval delším jízdám zaměřujícím se na testování nových dílů. “Chris měl také dobrý den. Testoval několik věcí na starší verzi motoru. Na konci dne si vyměnili motocykly a oba souhlasili, že nový motor má silnější výkon,“ vysvětloval manažer týmu WCM.
Tým WCM by dle slov Petera Clifforda měl již nyní disponovat několika motory splňujících prototypní podmínky FIM. Od Estorilu by měli oba jezdci tedy jezdit již pouze na nových, čtyřtaktních strojích. “Samozřejmě je nyní zakázané testování a tak nebudeme jezdit na okruhu. Náš motor, ale absolvuje mnoho testů na Dynojetu,“ pokračuje Clifford. “Samozřejmě jsme až za hlavními továrnami a příští sezóna závisí na mnoha faktorech, ale bude legrace koukat na to, co se stane v příštích šesti závodech.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist