Čihák pojede Mistrovství Světa

Miloš Čihák nastoupí ještě letos do závodu Mistrovství Světa. V posledním závodě World Endurance nastoupí v týmu Martina Kuzmy na motocyklu Yamaha YZF R1.

Čihák pojede Mistrovství Světa
V roce 2003 jsme mohli v několika závodech našeho mistrovství vidět nového, talentovaného jezdce Miloše Čiháka, jehož jezdecký potenciál se naplno rozvinul v letošní sezóně, kdy zcela jednoznačně zvítězil v Přeboru Volné třídy přes 600 ccm. Své kvality potvrdil i v mistrovské třídě Superbike, kde dokázal obsadit celkové třetí místo. Svůj úspěch v nejsilnější kategorii Mezinárodního Mistrovství České republiky doplnil o dvě pódiová umístění, které si připsal druhým místem v Brně a třetím místem v závěrečném klání na maďarském okruhu Hungaroring.
Miloš Čihák z týmu Pro Race si však své cíle klade daleko výše než jsou hranice MEZ MČR. Jako Mistr Světa v raftingu se neskrývá s myšlenkou dosáhnout opět až na světový šampionát. "Mám takovou povahu, že když něco dělám, tak to dělám naplno a chci dojít až na vrchol," svěřil se mi při posledním závodě našeho šampionátu černovlasý jezdec o jehož snaze zúčastnit se Grand Prix České republiky jsem na těchto stránkách již jednou informoval. Před měsícem to ještě nevyšlo, ovšem nyní již víme, že se Miloš do světového šampionátu ještě letos podívá.
Po předposledním závodě Mistrovství Světa Endurance, který se jel na německém okruhu Oschersleben, proběhla jednání mezi samotným Milošem Čihákem, jeho týmem Pro Race a slovenským týmem Maco Moto Racing, jehož majitelem a jezdcem v jedné osobě je slovenský závodník Martin Kuzma. Již v Německu se vedle stálých jezdců týmu, tedy Slováka Martina Kuzmy a Čecha Jiřího Dražďáka, představil další český závodník, kterým byl Marek Svoboda, jenž ihned patřil k nejrychlejším "nováčkům".
Vytrvalcům zbývá do konce sezóny odjet ještě jeden závod. V italské Vallelunze se pojede "sprint" na 200 mil, což je závod, kterého se můžou zúčastnit pouze dva jezdci na jednom stroji, a protože na jednom motocyklu Yamaha YZF R1 týmu Maco Moto Racing pojedou Jirka Dražďák společně s Márou Svobodou, došlo k dohodě, že na druhém motocyklu stejné značky a stejného týmu nastoupí majitel týmu Martin Kuzma společně s Milošem Čihákem, pro kterého to tak bude první start na vrcholném podniku světových šampionátů.
"Samozřejmě se tady objevil jeden drobný problém - MOTORKA," říká manažer týmu Pro Race pan Jiří Hanyk, tedy manažer týmu, za který letos nastupoval Miloš Čihák na motocyklu Suzuki GSX-R1000, zatímco v Kuzmově týmu se jezdí na strojích Yamaha YZF R1. "Všichni tito jezdci jezdí na Yamaze R1, která je navíc speciálně upravená pro závody Endurance. Také má motorka jiné gumy, sice taky Dunlop, ale speciální a navíc 16,5 palcové slicky. Prostě totální změna materiálu. Z toho důvodu se Miloš minulý týden s Maco Moto Racingem zúčastnil testování nových destiček Goldfren na Panonia-ringu a trochu pojezdil. Myslím, alespoň to říkal, že se mu to moc líbilo, motorka super a tak vůbec. Hodně si pochvaloval právě ty gumy a hlavně přední vidlici. Prý drží jak v tramvajový koleji. Ty gumy se prý vůbec neopotřebovávají. Po tomto testování bylo tedy jasné, že Miloš pojede."
Miloš Čihák se tedy během 14ti měsíců, kdy se věnuje silničním závodům motocyklů (svůj první závod absolvoval vloni na hradeckém letišti), propracoval až do závodu Mistrovství Světa, tedy do závodu, který znamená pro mnohé ostatní konkurenty vrchol kariéry. Pro Miloše však tento jeden start zcela jistě vrcholem kariéry nebude, vždyť své cíle směřuje do pozice permanentního jezdce jednoho ze tří světových šampionátů, které silniční motocykly nabízejí. "Rozhodně se zatím jedná pouze o jeden závod, ale z mého pohledu je to docela určitě krůček dopředu," říká Jirka Hanyk. "Po letošní super sezóně se samozřejmě nějaké nabídky objevily, ale nic momentálně není definitivní. Chce to ještě trochu času. Rozhodně svezení v endurance přinese když nic jiného, tak pořádnou dávku ujetých kilometrů na okruhu. Což po skončení sezóny je více než vítáno a na jaře jako když najdeš. Navíc je to další dobrý kontakt na team, který to dělá skutečně profesionálně."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist