CEV 125 Jerez - závod

Simone Corsi po vítězství v kvalifikaci zvítězil také v samotném závodě. Náš Igor Kaláb na 26. místě, Patrik Vostárek nakonec do závodu nastoupil, cíl však neviděl.

CEV 125 Jerez - závod
V posledním závodě španělského šampionátu třídy 125 ccm zvítězil italský jezdec týmu Seedorf Racing Simone Corsi, který na okruhu Jerez de la Frontera odsunul na druhé místo o 4 sekundy německého jezdce týmu Elit Grand Prix Saschu Hommela. Na třetím místě projel cílem Rakušan Michael Ranseder, jenž vodí tovární motocykl KTM.
Náš Igor Kaláb se během závodu postupně dostal až na dvacáté místo. V posledním kole však před naším jezdcem havaroval jeden ze soupeřů a Igor ve snaze vyhnout se samotnému jezdci vyjel v rychlosti přes 150 km/h mimo okruh. Nepříjemnou motokrosovou vložku sice úspěšně zvládl, ovšem na úkor propadu ve výsledkové listině. Cílem pak brněnský jezdec projel na 26. místě.
V závodě o své místo bojoval také mladý Patrik Vostárek, který včera nefiguroval mezi kvalifikovanými (až 45. místo v kvalifikaci). Odstoupení několika jezdců však pomohlo našemu mladému jezdci do závodu, ve kterém si nadmíru statečně počínal. Dokázal dokonce zajet čas 1:51,904, tedy čas, který by mu stačil i na bezproblémovou kvalifikaci do letošní Grand Prix Španělska. Bohužel náš mladý jezdec cíl neviděl, když nedobrovolně opustil závod ve třináctém kole, a to z 25. pozice.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist