CEV 125 Jerez - kvalifikace

Simone Corsi vítězí v kvalifikaci na poslední závod španělského mistrovství, náš Igor Kaláb postoupil jako 27. jezdec, Patrik Vostárek se nedokázal kvalifikovat.

Igor Kaláb a Patrik Vostárek nastoupili dnes do kvalifikace na poslední závod španělského mistrovství, který uzavírá nejen motocyklovou sezónu ve Španělsku, ale i v celé Evropě.
Igor Kaláb nastoupil v první kvalifikační skupině, kde dokázal vybojovat třinácté místo, jenž si zasloužil časem 1:51,741, což je čas, jenž by brněnského jezdce bez sebemenších problémů dostal do závodu španělské Grand Prix. Ve výsledném součtu obou skupin získal Kaláb 27. čas a postaví se tak na startu zítřejšího závodu do sedmé řady.
Patrik Vostárek dnes zajel nejlepší čas v hodnotě 1:53,325 a umístil se tak na 26. místě ve své skupině "B". V součtu obou skupin to však bylo až 45. místo, což znamená, že se náš mladý jezdec nepodívá ani do závodu na okruhu Jerez de la Frontera (před týdnem se nekvalifikoval ve Valencii).
Vítězem dnešní kvalifikace se stal Ital Simone Corsi (1:49,191), který vodil poprvé motocykl Aprilia svého nového týmu Seedorf Racing. Na druhém místě se umístil vítěz z minulého týdne Sergio Gadea, jenž dosáhl času 1:49,477. Třetí skončil Alessandro Cortese z Německa (1:49,538).