Celý závodní víkend byl o pořádném kopci smůly, říká Salač

Na místo určení, což byl tentokrát okruh v jihošpanělském Jerezu, dorazil v podvečerních hodinách HMA LLinsual Racing Team ve středu 27.května 2015. Čtvrteční volné tréninky jsme chtěli využít k optimálnímu nastavení motocyklu a najet tak co nejvíce kilometrů. Celý den jsme se ale potýkali s technickými problémy, kdy se v každém ze tří tréninků objevila závada a Filip Salač objel jen několik málo kol. Nakonec z toho bylo ve finále deset bodů, když první závod dokončil šestý a ve druhém kvůli kontaktu soupeře nebodoval vůbec.

Celý závodní víkend byl o pořádném kopci smůly, říká Salač

Smůla nás provázela bohužel i v pátek, kdy pár minut před koncem prvního tréninku musel Filip pro únik oleje opět zajet do boxu. Ve druhém volném tréninku, při rychle rozjetém kole, dostal kvůli prasklé hadici a opětovnému úniku oleje na zadní pneumatiku těžký highsider a musel být ošetřen. K radosti všech se žádní zlomenina nepotvrdila a Filip mohl s pouze malým hendikepem, v podobě pohmožděniny přitahovače palce, nastoupit do sobotních kvalifikací.

První měřený trénink zahájili v ranních hodinách a za ještě příjemného počasí. Salač opět pro technickou poruchu svého motocyklu zajel do boxu a s časem 1'54,8 sekundy se odsunul na sedmé místo. Několik málo minut po poledni začala druhá kvalifikace. Tu už provázely vysoké teploty a časy se příliš nezrychlily. Filip si nakonec vyjel osmou pozici na startovním roštu.

Sobotní první závod na dvanáct kol (s délkou trati 4423m) odstartovali ve čtyři odpoledne. Po vydařeném startu se Filip zařadil na čtvrté místo a společně se sedmičlennou skupinkou jezdců bojoval o třetí pozici, protože první dva jezdci teamu Estrella Galicia „ odletěli “ svým soupeřům hned v prvním kole přímo raketovou rychlostí. Závod byl divácky atraktivní, protože se po pádu jednoho z dvojice vedoucích jezdců šance na podiové umístění zvýšila a pořadí na předních příčkách se neustále měnilo. Vzhledem k dlouhé cílové rovince dělilo Filipa jen pár desetin od druhého místa, a s časem 1'53,8 sekundy dojel šestý.

Do nedělního závodu Filip vstupoval zdravě naštvaný s odhodláním si vybojovat vítězství. Mechanici opět pracovali do pozdních nočních hodin. Už v ranním warm upu si Filip jejich práci náramně pochvaloval. Světla na startovním roštu zhasla v čase 13:45 hodin a po skvělém startu přišel hned v první zatáčce pád, který následoval po ataku jednoho ze soupeřů. Filip sice zvedl motocykl, závod s drobnou poruchou dojel, ale bohužel bez bodového zisku.

Poděkování patří celému týmu, majiteli Tomasi Llopis Salovi a především pak mechanikům. Děkujeme také všem našim partnerům jako LLinsual HMA racing, Trevos,4SR for street racing, Dafit moto racing team, montáže Brož, Sebimoto, MMB, Rasta, Shark, Millers oil, řeznictví a uzenářství Přibyl, Tyrex, Plastymat, Big Shock, Karmenx, Auto Salač, Folco, AMK Hořice.

„Do Jerezu jsem se moc těšil. Měl jsem možnost tuto trať jezdit v loňském roce a celkem jsem si ji oblíbil,“ prozradil Filip Salač. „Bohužel jsme měli celý tento závodní víkend pořádný kopec smůly. Po nevydařené první kvalifikaci, kdy jsem zhruba po půlce musel zajet do boxu a nedal tak žádné rychlé kolo, jsem už přestal doufat v dobrý konec. Vím, že se to tak někdy stává, ale byl jsem z toho celkem rozhozený.“

„Ve druhém měřáku se mi nedařilo udělat si dostatečné místo a snad v každém kole jsem musel předjíždět, navíc bylo strašné horko a já už nebyl schopný zrychlit. Vyjel jsem si osmé místo na startovním roštu. V prvním závodě se mi podařilo dobře odstartovat a po celou dobu jsem držel tempo s nejrychlejší skupinkou jezdců, kde jsme si to celkem dávali. Pouze dva jezdci z teamu Estrella Galicia nám hodně ujeli, ale po několika kolech a pádu jednoho z těchto jezdců, jsme bojovali o druhé a třetí místo. Můj motocykl byl o něco slabší na motor a vše jsem musel dohánět na brzdy. Cílová rovinka byla celkem dlouhá, a tak jsem dojel sedmý.“

„Mechanici opět tvrdě pracovali a v nedělním warm up jsem byl hodně spokojený. Těšil jsem se na druhý závod a byl jsem odhodlaný vybojovat prvenství. Bohužel hned po startu mě v první zatáčce tvrdě atakoval soupeř a přišel pád. Nechtěl jsem to vzdát a závod jsem dojel, ale na body to už nestačilo. Byli jsme opravdu hrozně zklamaní, ale i takové jsou závody a já se těším na další tohoto šampionátu, který se pojede na konci června ve španělském Alcarrasu.“


„Děkuji celému teamu, Tomasovi, mým mechanikům, kteří opravdu hodně pracovali, abychom udělali dobrý výsledek, což se k velké smůle nepodařilo. Děkuji rodině, všem našim sponzorům a hlavně všem, co mi fandí.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist