Cecchinello a jeho tým

Lucio Cecchinello a jeho jezdci hovořili o prvním závodě roku, který se jel minulý týden v japonské Suzuce.

Cecchinello a jeho tým
Manažer a jezdec v jedné osobě Lucio Cecchinello má z prvního závodu roku rozporuplné dojmy. Na jedné straně je spokojený s dosaženým výsledkem, ale na druhé straně si je vědom, že vše mohlo být ještě lepší. Po souboji o vítězství mu překazil veškeré naděje kontakt v posledním kole s krajanem Stefano Peruginim, dále Cecchinellův jezdec Casey Stoner havaroval a další jeho svěřenec Randy de Puniet musel pro poruchu ze závodu třídy 250 ccm odstoupit.
“V posledním kole jsem měl příhodu s Peruginim, společně jsme měli kontakt. Neviděl jsem ho a asi stejná věc se stala i jemu“, říkal o svém závodě třídy 125 ccm Cecchinello. “V závodech je to normální. Poškodil jsem si páčku přední brzdy a když jsem najel do šikany uvědomil jsem si, že moje brzda nepracuje“, říká Lucio o svém výletu do štěrku v cílové šikaně suzuckého okruhu, po kterém si byl vědom svého potrestání, ovšem nezapomíná zdůrazňovat, že se chtěl vyhnou trestu a proto již nezávodil.
V cíly závodu podal Lucio Cecchinello protest jenž směřoval na Peruginiho, který ho měl předjet v poslední šikaně v době kdy zde byly vyvěšené žluté vlajky pro havárii jiného jezdce. “Podal jsem protest proti Peruginimu, který mě v šikaně tři kola před koncem závodu předjel v době kdy traťový komisaři měly vyvěšené žluté vlajky. Jsem si tímto zcela jistý a doufám, že video potvrdí můj názor“, říkal ihned po závodě Cecchinello. Jenže video bylo jiného názoru a Perugini ze tento incident nebyl penalizován. Ovšem svému trestu vítěz závodu neušel, za kontakt s Cecchinellem v posledním kole dostal Perugini od FIM pokutu 5 000,- CHF.
Druhý jezdec týmu Safilo Oxydo LCR Australan Casey Stoner nebyl se svým výkonem v závodě vůbec spokojený. “Mému motocyklu chyběla trochu rychlost, protože jsme nebyli schopní testovat v suchých podmínkách z důvodu našich problémů během pátečního dne“, vzpomíná Stoner. “V samotném závodě bylo pro mě velmi obtížné zůstat s nejlepšími jezdci. Ani jsem nejel v době mého pádu nijak na hranici motocyklových vlastností, jen jsem ztratil přední stranu a havaroval jsem. Protože vím jak důležité je dokončit závod a získávat mistrovské body, budu muset nyní tvrdě pracovat v Jižní Africe a ostatních závodech abych si tuto ztrátu vynahradil.“
Ještě více nespokojený byl s prvním vystoupením v Cecchinellově týmu jezdec třídy 250 ccm Randy de Puniet jehož v samotném závodě zradily svíčky stroje. De Puniet musel vzdát z desátého a tedy ještě dobře bodově honorovaného místa. Po vítězství v ranním Warm Upu to bylo pro francouzskou naději jistě velké zklamání. “Nemám co bych řekl“, komentoval závod Randy de Puniet, ale nakonec přeci jen dodal: “Po zahřívacím tréninku jsem si byl do závodu velmi jistý, ale již během prvních kol jsem zjistil, že motor nepracuje dobře. Pak se najednou zastavil úplně.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist