Capirossi je připravený na Brno

Po vysokorychlostním pádu na okruhu Sachsenring je nyní Loris Capirossi připravený na brněnskou výzvu.

Loris Capirossi přijíždí do Brna s cílem zlepšit své čtvrté místo jenž dosáhl na sachsenringském okruhu. Loris dosáhl výborného umístnění na německém okruhu i přes svůj pád a následném zranění při běsivém, ohnivém dobrodružství. Po pádu v rychlosti okolo 200 km/h byl italský jezdec rád za krátkou přestávku v šampionátu, kterou využil i ke svému zlepšení zdravotního stavu.
"Pro závod na Sachsenringu jsem byl zdráv na osmdesát procent, pro Brno bych měl být již v pořádku," říká Loris Capirossi. Myslím, že tam mohu zajet dobrý závod. Testy v minulém měsíci byly dobré. Netestoval jsem žádné nové součástky, pouze jsem se zaměřil na testování nových pneumatik a zlepšení nastavení pro tento okruh. Je to pro nastavení značně těžký okruh, potřebujete dobře ovladatelný stroj s velkou rychlostí."
Loris Capirossi od svého debutu na brněnském okruhu v roce 1990 ještě nevyhrát. V roce 1991 zde byl druhý ve třídě 125 ccm a tento výsledek zopakoval ve třídě 250 ccm v roce 1998. Ve třídě 500 ccm (MotoGP) zde dojel nejlépe v roce 2001, kdy byl třetí. "Mohu zde letos vyhrát?" táže se Loris sám sebe. "Je těžké odpovědět na tuto otázku, ale myslím si, že náš motocykl je pro tento okruh dobrý, ačkoliv to nyní vypadá, že je dobrý pro každý okruh. Celkově se dá říci, že motocykl je dobrý. Někdy musím pracovat opatrně v hledání ideálního nastavení, ale dává to nápady pro budoucnost. Již máme dost nápadů jak zlepšit stroj pro příští rok," doplňuje jezdec, který v letošních devíti závodech stál sedmkrát v první řadě.