Capirex opět na pódiu

Loris Capirossi dokázal v Estorilu opět vystoupit na pódium a oslavovat třetí místo v závodě Grand Prix.

Capirex opět na pódiu
Loris Capirossi na továrním stroji Ducati opět využil hrozivou sílu motoru Desmosedici a dokázal proměnit závěrečný sprint na cílové rovince v portugalském Estorilu ve své další pódiové umístnění, když předjel Sete Gibernaua na továrním stroji Honda RC 211V a dokončil závod na třetím místě.
Italský jezdec získal v kvalifikaci své čtvrté letošní Pole Position, ale během závodu nestačil na tempo Maxe Biaggiho a především Valentina Rossiho. Po drobné chybě při brždění do první zatáčky ztratil i svou tehdy třetí pozici, když ho předjel právě španělský jezdec Sete Gibernau. V posledním kole šel však Capirossi opět před Španěla, ale ještě před posledními zatáčkami se dostal Gibernau opět zpět na pódiové umístnění. Výkon motoru však nakonec rozhodl, že Capirex slavil výkon v tomto závodě za přítomnosti vítězného Rossiho a druhého Biaggiho na pódiu estorilského okruhu.
“Dvojice Biaggi-Rossi nasadila velmi, velmi rychlé tempo, na které jsem nedokázal odpovědět,“ říkal Loris Capirossi v cíli závodu. “Pokusil jsem se je následovat, ale nakonec jsem skončil tak, že jsem musel po chybě v první zatáčce honit Seteho. Během posledních kol jsem se dostal až k Setemu a tak jsem mohl plánovat svůj útok v posledním kole. Dokázal jsem ho předjet v první zatáčce, ale pak jsem měl problém v sedmé zatáčce, což využil Sete k předjetí před šikanou. Zůstal jsem u něj v těsném kontaktu a v poslední zatáčce jsem jel venkovní stopu. Díky výkonu mého motoru jsem ho předjel dvacet metrů před cílem. Opravdu hodně jsem chtěl toto pódium.“
Spokojený s výsledkem byl i šéf Ducati Corse pan Claudio Domenicalli. “Byl to velmi tvrdý závod s velmi velkou rychlostí, ale dokázali jsme získat další pódium což je vždy náš cíl. Byl to velký moment,“ říkal spokojený šéf týmu Ducati Corse.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist