Capirex na Welkom nebude vzpomínat v dobrém

Loris Capirossi zřejmě nebude na závod v jihoafrickém Welkomu vzpomínat po dvou vyjetí mimo trať v dobrém.

Capirex na Welkom nebude vzpomínat v dobrém
Velká očekávání vkládal do závodu třídy MotoGP na jihoafrickém okruhu Welkom i tovární jezdec Ducati Loris Capirossi jenž v závodě chtěl potvrdit svůj kvalifikační výsledek, který ho po dvoudenní snaze postavil do první řady vedle továrních jezdců japonské Hondy. Loris zvládl celkem solidně start závodu (s malým poskočením), ale při průjezdu druhou zatáčkou byl rychlý a dostal se ven z dráhy na nezpevněný travnatý podklad. Následoval propad jezdeckým polem a tím ztráta s čelní skupinou. Cílem prvního kola poté projížděl Loris a jeho stroj Ducati Desmosedici až na 13. místě. “Začátek byl opravdu horečný,“ říkal Capirossi po závodě. “Biaggi a já jsme se srazili ve snaze dostat se na první místo. Ztratil jsem několik pozic, ale motocykl pracoval dobře a tak jsem si byl stále jistý. Pak jsem kvůli oleji na trati, což byl pro mě velký problém, vyjel ve druhé zatáčce do trávy“
Po tomto výletu se vydal Loris ke stíhací jízdě, která měla za úkol eliminovat jeho ztrátu na vedoucí jezdce. Následovalo opětovné vyjetí mimo trať a odstoupení ze závodu. “Když jsem znovu vyjel a neměl jsem tak šanci na body, myslel jsem, že rozumné bude zastavit. Mrzí mě to, protože jsem měl šanci na dobrý závod a motocykl opět ukázal, že je velmi silný,“ říká Capirossi smutně po odstoupení ze závodu.
Když byla zmínka o stroji Ducati Desmosedici a jeho maximální rychlosti, je potřeba říci, že stejně jako v Suzuce, tak i ve Welkomu měl tento italský prototyp největší Top Speed, tentokrát to bylo 274,5 km/h.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist