Bursa dostal nabídku startu v Le Mans

Nabídku na start v legendárním závodu možná Michal Bursa odmítne i kvůli startu v šampionátu okruhových automobilů ...

Bursa dostal nabídku startu v Le Mans
Bursa dostal nabídku startu v Le Mans
Přestože se Michal Bursa pro letošní sezónu stal jezdcem německé stáje Team KFM-Herber Endurance, ve které se účastní mistrovství světa silničních motocyklů ve vytrvalostních závodech Endurance, jediný český zástupce v šampionátu by v tomto roce mohl startovat také s motocyklem jiného týmu. Bursa nyní zvažuje zajímavou nabídku stáje Ducateam.
Pražského jezdce oslovil manažer francouzského týmu Etienne Godart a požádal jej o doplnění sestavy pro slavný maratón 24h Le Mans, jenž zahajuje seriál Master of Endurance sestavený ze tří čtyřiadvacetihodinových klání. "Smlouva s německou stájí mě zavazuje ke startům v osmi závodech mistrovství světa. Le Mans a další čtyřiadvacetihodinovky jsou součástí jiného šampionátu. Není tedy důvod, který by mě bránil absolvovat maratón v jiném týmu," informoval Bursa a svěřil se, že jej nabídka z Francie poněkud zaskočila. "Potěšilo mě to, ale nevím, jak mám reagovat. Mísí se ve mně všechna pro a proti a nevím, jak se rozhodnout. Měl bych se definitivně vyjádřit asi v průběhu dvou dnů," poznamenal devětatřicetiletý motocyklista.
V uplynulé sezóně mistrovství světa Endurance skončil Ducateam čtrnáctý a předloni jej osm bodů dělilo od bronzu. Pokud Michal Bursa nabídku francouzské stáje přijme, v prestižním klání konaném v polovině dubna by se měl za řidítky střídat s Britem Bakerem Russelem a Francouzem Yannem Sotterem. "Francouzský tým patří k elitě vytrvalostních závodů a v jeho kádru se objevují nejlepší závodníci," konstatoval Bursa. "Znám Russela, je hodně rychlý. O francouzském jezdci nic nevím, nepochybuji však o jeho kvalitách. Navíc domácí borci v LeMans dokáží tradičně dobře zajet. Myslím, že bychom mohli být sestavou, která má velké šance na dobrý výsledek," uvedl Bursa a vyjmenoval další důvody, kvůli kterým by se mohl rozhodnout ke startu v Le Mans: "Tým používá stálé startovní číslo sedm, což je pro mě výzva, protože je to mé šťastné číslo. Stáj navíc letos nasazuje motocykl Yamaha R1, se kterým jsem loni jezdil a vím co od něho můžu očekávat."
Pokud Michal Bursa nabídku na účast v závodě 24h LeMans odmítne, bude to kvůli obsáhlému programu sezóny. "Když jsem před třemi roky čtyřiadvacetihodinovku absolvoval, zařekl jsem se, že už ji nikdy nepojedu a nezapomínám, co mě k tomuto prohlášení vedlo. Také se mi příliš nezamlouvá termín. V polovině dubna bude ještě dost chladno," sdělil Bursa, ale doplnil, že když nabídku odřekne, tak především z důvodu časového zaneprázdnění: "Plán letošní sezóny mám už dost zaplněný. Mimo startů v mistrovství světa pojedu v českém okruhovém šampionátu pět vytrvalostních závodů se Škodou Octavia týmu Křenek motorsport. Už mám k tomu i jezdeckou licenci a v ní ještě čerstvé razítko." Motor Sport Media MSM 2000
Lapáček Karel
tel.: 472 775 739 nebo 728 938 663
e-mail: msm2000@seznam.cz

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist