Bursa absolvoval první testování

Český jezdec německého týmu KFM-Herber Endurance absolvoval na španělském okruhu Cartagena první testování nového stroje Suzuki GSX-R1000.

Bursa absolvoval první testování
Bursa absolvoval první testování První letošní kilometry s motocyklem na závodní dráze absolvoval Michal Bursa v rámci testování stáje Team KFM-Herber Endurance, ve které se letos účastní mistrovství světa Endurance silničních motocyklů ve vytrvalostních závodech. Jediný český zástupce v šampionátu si společně s dalšími jezdci týmu Němcem Hansem Herberem a Švédem Gustavem Perssonem na španělském okruhu Cartagena vyzkoušel dva stájové stroje Suzuki GSX-R 1000.
V úvodních předsezónních zkouškách měl německý tým na programu především vyladění motocyklů a otestování pneumatik Bridgestone, které bude používat. "Oproti původnímu plánu jsme navíc zkoušeli také hlavní brzdovou pumpu Brembo a místo tlumiče Wilbers byl na zadním kole testován nový výrobek Ohlins," hlásil český jezdec. "Velkou neznámou pro mě byly pneumatiky, na kterých jsem nikdy nejezdil, ale byl jsem s jejich vlastnostmi spokojen. Dobře jsem se sžil i s motocyklem, u jehož motoru se mi snadno podařilo najít rozsah otáček, ve kterých nejlépe funguje. Ve spolupráci s vedoucím týmu Hansem Herberem jsme u mašiny zvolili nejoptimálnějším nastavení podvozku, na jízdní charakter stroje jsme měli stejný názor," konstatoval dále devětatřicetiletý pražský závodník a spokojeně dodával: "Jeden z motocyklů byl před koncem testovací série odstaven kvůli závadě spojky. Jinak ovšem všechno proběhlo bez větších problémů. Ve stáji fungovalo vše podle mých představ, rozuměli jsme si a dobře připravovaná byla rovněž technika."
Z trojice týmových jezdců Michal Bursa při testování zaznamenal nejrychlejší časy. "Stále jsem se rozjížděl a při postupném dolaďování motocyklu se výsledky zlepšovaly. Nejrychlejší jsem byl v posledním testovacím kole," říkal Bursa, ale nepovažoval za důležité, že z týmového trojlístku byl nejlepší. "Hans byl pomalejší jen o nějakou desetinku vteřiny a další minimální ztrátu měl Gustav. Nebylo však podstatné určit, kdo z nás je nejrychlejší. Zásadní bylo, že jsme zajížděli podobné časy a to naznačilo, že bychom měli být vyrovnanou sestavou, což je pro vytrvalostní závody jeden z hlavních kroků k úspěchu," uvedl Bursa.
Přestože letošní zahajovací testy německý tým absolvoval ve Španělsku kvůli příznivějším klimatickým podmínkám, počasí nebylo pro zkoušky zrovna ideální. "Program testování byl rozvržen do čtyř dnů, ale jen jeden den k nám bylo počasí vlídnější, jinak nic extra. Byla poměrně zima, deset stupňů Celsia a jedno dopoledne pršelo. "Chladno ovšem nebylo důvodem, abychom testy zrušili nebo odvolali," sdělil Michal Bursa a doplnil: "Před startem mistrovství světa, které začíná v úvodu května na italském okruhu Imola, bychom měli absolvovat ještě jednu sérii zkoušek. Navrhoval jsem uskutečnit další testy v Brně, ale konečné rozhodnutí je na vedení týmu." Motor Sport Media MSM 2000 Lapáček Karel
tel.: 472 775 739 nebo 728 938 663
e-mail: msm2000@seznam.cz

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist